PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : MHP şokta: Tuğrul Türkeş bakanlık görevini kabul etti!deniz
26.Ağustos.2015, 18:46
MHP'li Tuğrul Türkeş bakanlık görevini kabul etti


Seçim hükümetini kurmakla görevlendirilen AKP Genel Başkanı'nın bugün açıkladığı Bakanlar Kurulu listesinde MHP kontenjanından yer alan Ankara milletvekili Tuğrul Türkeş'in görevi kabul ettiği öğrenildi.

https://webmaster.bbs.tr/resim/image.uploads/26-08-2015/original-8bc2954efdc2c0ab927ab24908537a41.jpeg

Seçim hükümetini kurmakla görevlendirilen AKP Genel Başkanı'nın bugün açıkladığı Bakanlar Kurulu listesinde MHP kontenjanından yer alan Ankara milletvekili Tuğrul Türkeş 'in görevi kabul ettiği öğrenildi. Tuğrul Türkeş'e kabinede hangi koltuğun verileceği de belli oldu. Ankara kulislerine göre Türkeş, Başbakan Yardımcısı olacak.
MHP seçim hükümetinde yer almayacağını açıklamış, Genel Başkan Bahçeli, kendi milletvekillerine teklif edilecek bakanlıklar konusunda "bizde parti yok, dava arkadaşlığı var" diyerek olası bir 'kabul' durumunun "davaya ihanet" olarak algılanacağını ima etmişti.


MHP'den teklif götürülen bir diğer milletvekili olan Kenan Tanrıkulu ise Davutoğlu'nun teklifini büyük tepkiyle reddederek, "bu cürette bulunulması nedeniyle" partideki genel başkan yardımcılığı görevinden istifa etti.

- - - Updated - - -

MHP'de Tuğrul Türkeş 'kesin ihraç' talebiyle disipline sevk edildi


Ahmet Davutoğlu'nun bakanlık teklifini kabul etmesi nedeniyle MHP'liler tarafından büyük tepki gösterilen Tuğrul Türkeş, 'kesin ihraç' istemiyle partinin disiplin kuruluna sevk edildi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun seçim hükümetinde bakanlık teklifini kabul eden MHP Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş keasin ihraç istemiyle partinin disiplin kuruluna sevk edildi.
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Bakanlık teklifini kabul eden Tuğrul Türkeş istifa etmeli, istifa etmez ise partiden ihraç edilecek" demişti.


MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya da "Rahmetli başbuğumuzun kemikleri sızladı" diye konuştu.

Radikal (https://www.radikal.com.tr/politika/mhpden_tugrul_turkes_aciklamasiistifa_etsin_yoksa-1422537)

WeBMasteR
26.Ağustos.2015, 19:20
MHP ciddi şekilde kan kaybediyor. Sinan OĞAN'ın söylediği "MHP baraj altında kalabilir" iddiası ve uyarısı gerçekleşecek gibi. Bahçeli yönetiminde iyiden iyiye bir çöküş dönemi izliyoruz.

HDP'nin baraj altı kalması mümkün değilken AKP için MHP'nin kan kaybetmesi oldukça ümit besleyici bir ortama girildiği gibi bir algı oluşturabilir. İşte "Burası Türkiye" her an herşey olabiliyor...