PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni BTK Başkanı Dr. Ömer Fatih SAYANerkolay
25.Ağustos.2015, 14:53
BTK Başkanı belli oldu
Tayfun Acarer ile boşalan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu'nda (BTK) Başkanlığı görevine, üyeliğinin kalan süresinde görev yapmak üzere Dr. Ömer Fatih Sayan getirildi. Sayan'ın atanmasına ilişkin karar, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayınlandı.

https://webmaster.bbs.tr/resim/image.uploads/25-08-2015/original-1a4b3ce2c400ce3b71059f9dd3b16c83.jpg


Sayan, Almanya Münih Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Haberleşme Mühendisliği'nde İnsan Makine Haberleşmesi alanında master, İstanbul Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Biyomedikal Mühendisliği'nde Duygusal Zeka Modeli oluşturulması konusunda doktora yaptı.


Sayan, İngiltere Oxford Üniversitesi'nde ise 'Diplomasi' eğitimi aldı. Sayan, Türkiye, Almanya ve Amerika Birleşik Devletleri'nde sektörle ilgili özel şirketlerde çip üretimi, cep telefonu dizaynı ve AR-GE alanlarında çalıştı. Silikon Vadisi İnsiyatifinde görev alarak girişimcilik konusunda çalışmalarda bulundu. Türkiye ve Almanya'da çeşitli üniversitelerde Bilişim Hukuku ve Bilişimde Yeni Trendler konularında dersler veriyor. Sayan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakan olduğu dönemde Başbakan Başmüşavirliği görevinde bulundu.

Computerworld (https://www.computerworld.com.tr/haberler/btk-baskani-belli-oldu/)