PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ağrı Haberleri ve Ağrı Haber Merkezi 04Haberhaber04
24.Ağustos.2015, 11:13
Cumhuriyet'in ilanından sonra 1927 yılında kurtuluşunu kazanarak ismini KaraKilise'den alan Karaköse Dünya'nın ikinci büyük dağı olan Ağrı Dağı'ndan esinlenerek Ağrı ili adını almıştır. 115.000 Merkez nufüs'u 571 bin genel nufüsa sahip olan Ağrı 2,5 milyon nufüs ile Türkiye genelinde yaşayan insana sahipdir.

2009 yılında kurduğumuz 04haber.net internet haber sitesi ile Ağrı Haber (https://04haber.net) sitesi ile 2,5 milyon Ağrılı'ya hizmet vermeyi hedefledik. Ağrı il ve ilçelerinde yaşanan tüm olayları Ağrı Haberleri olarak günlük bir şekilde sitemizde yayınlıyoruz.
Ağrı'da yaşanılan olayları objektif, tarafsız 28 kişilik ekibimizle Türkiye genelinde yaşayan Ağrı'lılara duyurmak için çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Yaşanabilinir kentler sırasında sondan 3. Olan şehrimiz teknoloji'nin gelişmesiyle internet'e ve internet haberciliğine büyük önem vermektedir. Ağrı Haberleri (https://04haber.net) adı altında yayınladığımız haberlere günlük ortalama 50 bin Ağrılı vatandaşımız giriş yapmaktadır. Amacımız ve Gayemiz Ağrı dışında olan vatandaşlarımızın Ağrı'da yaşanılan olayları ve Ağrı Haberlerini günlük takip etmeleridir. Bu amaç doğrultusunda tüm ekibimizle beraber 7/24 vatandaşlarımıza ulaşmak için elimizden gelen tüm çabayı sarfediyoruz.

Ağrı ili geçmiş zamanlardaki önemi ve mahiyeti ile adını aldığı Ağrı Dağı'ndan Meteor Çukurundan İshak Paşa Sarayından tutun da inanç turizmine kadar bölgede büyük bir potansiyeli olan merkezdir. Bu merkezin ülke ve dünya genelinde reklamının ve tanıtımının olabilmesi için gayretimiz sonuna dek devam edecektir. Bu anlamda Ağrı'da ve ülkemizde yaşayan tüm Ağrılılar'a büyük görev düşmektedir. Kütüğünde Ağrı cümlesi geçen her vatandaşımız bu önemli göreve üstlenmede ve taşın altına elini koymalıdır.

WeBMasteR
24.Ağustos.2015, 12:06
Tebrik eder başarılar dilerim. Güzel bir tanıtım.

Küçük bir not: Özel isimlere gelen çekim ekleri ayrılır ama yapım ekleri ayrılmaz. Çoğul eki de ayrılmaz.

Ağrı'da... Ayrılır, doğru yazmışsınız.

Ağrılı... Ayrılmaz...

Ağrılılar... Ayrılmaz...

Bir de ilk isim Karakilise ise, Karakilise 'den... olacak. Hayır isim Karakilisesi ise, Karakilisesi'nden olacak. İlki olduğunu düşünüp Karakilise'den... diye düzelttim. İkincisi doğruysa ...Karakilisesi'nden... yapalım.

Bunlar düzeltildi.