PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Beşiktaş, Lucas Leiva'yı 1 Yıllığına Kiraladıerkolay
23.Ağustos.2015, 12:19
Beşiktaş'la anlaşan Lucas Leiva, salı günü İstanbul'da


Leiva, Beşiktaş'la 1 yıllığına kiralık olarak anlaştı.


https://webmaster.bbs.tr/resim/image.uploads/23-08-2015/original-573c5ee614e81f6f9327da672e8a7e9a.jpg

Veli Kavlak ve Tolgay Arslan'ın sakatlıklarınında ardından orta saha transferine odaklanan Beşiktaş, Liverpool'un Brezilyalı orta saha oyuncusu Lucas Leiva ile kiralık olarak anlaştı. Leiva, salı günü İstanbul'a gelerek sağlık kontrolünden geçecek.

Hürriyet'ten İsmail Er'e konuşan yönetici Erdal Torunoğulları, Liverpool ile 2 yıl daha sözleşmesi bulunan ve bonservisi 12 milyon Euro civarında olan Brezilyalı orta saha oyuncusu ile kiralık olarak büyük ölçüde anlaştıklarını vurguladı.

Inter, Juventus ve Milan gibi takımların da ilgilendiği oyuncuyu ikna eden yönetici Torunoğulları çok önemli bir oyuncuyu Beşiktaş'a kazandırdıklarını belirtti.

t24 (https://t24.com.tr/haber/besiktasla-anlasan-lucas-leiva-sali-gunu-istanbulda,307173)

Yeniwebci
23.Ağustos.2015, 13:21
Biraz geç kalınmış olsa da Veli ve Tolgay'ın yokluğunda önemli bir transfer.

Oğuzhan, Olcay, Quaresma, Gökhan Töre'den oluşan ofansif orta sahanın içinde sadece Atiba'nın defansif özelliği yeterli gelmez. Ki Trabzonspor maçında bu çok net ortaya çıktı. Elde edilen fırsatlar gole çevrilemeyince orta saha bunalıyor ve takım oyundan düşüyor. Necip'i de yeterli görmemiş olacak ki fazla kullanmadı Şenol Güneş. Umarım bu transferle iki defansif orta saha oyuncusu birarada oynar ve çift çapa ile sert bir duvar oluşturur orta saha.

WeBMasteR
23.Ağustos.2015, 14:27
Evet elbette önliberoda iki sakat varken gerekli bir transferdi. Hayırlı olsun.

Beşiktaş 'ın ofansif 4'lüsü çok etkili. Mersin İY karşısında tıkır tıkır atak futbolu işledi. Aynı taktik Trabzonspor 'a sökmedi. Şenol Hoca, skorda üstünlüğü yakalamayı başarsaydı, elbette Necip'i oyuna alırdı. Yani ofans 4'lüsü ile maçı koparmak istedi. Ama zorlu rakiplere karşı Atiba'nın yalnız bırakılması, onun da sakatlanmasına neden olabilir. Leiva hazır olana dek Necip oynatılmalı muhakkak. Oğuzhan ile sadece zayıf rakiplere karşı başlarsınız. Ya da geriye düşer de ofans gerektiğinde kullanırsınız. Oğuzhan, Olcay, Frei, Gökhan, Quaresma, Sosa rotasyonlu kullanılmalı. Şenol Hoca ofans seviyor ve kadro buna uygun ama iki çapa olmalı her zaman.