PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Samsung Bitmeyen Pil İçin Kolları Sıvadıerkolay
21.Ağustos.2015, 01:59
Akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle pil problemi hepimizin ortak derdi olmuş durumda. Pil kapasitesinin artması telefonların kalınlıklarının ve boyutlarının artmasına sebep olurken henüz kalıcı bir çözüm üretilebilmiş değil.


https://webmaster.bbs.tr/resim/image.uploads/21-08-2015/original-6ec5aa98b2d52d7bc9577e37d8176d13.jpg

Samsung, teknoloji severlerin kanayan yarasına derman olmak için MIT ile güçlerini birleştirerek yeni bir proje için kolları sıvadı. Samsung ve MIT işbirliği ile hayatımıza girecek olan bu pil teknolojisinin ana teması ise bitmeyen pil...

Bitmeyen pil konusunda öncelikle doğabilecek yanlış algıyı kırmak adına ufak bir açıklamada bulunmamız gerekiyor. Samsung ve MIT 'nin birlikte çalıştığı bu projenin amacı sürekli şarjı olan bir pil değil zamanla çöp olan bataryaların önüne geçebilmek adına yapılan bir proje.

Samsung ve MIT geliştirdikleri yeni pil teknoloji ile artık akıllı telefon sahiplerinin pil ömürlerinin bitme sebebi ile yeni batarya almalarının önüne geçecek gibi duruyor. Günümüzde kullandığımız pillerin içerisinde sıvı kimyasal bulunurken Samsung ve MIT bu sistemi katı bir materyal ile değiştirdi. Yapılan araştırmalar sonucunda yeni katı materyal teknolojisinin mevcut pillere göre daha fazla enerjiyi üzerinde barındırabildiğini ve neredeyse sonsuza kadar hiçbir performans kaybı yaşamadığı belirtildi. Tüm bunların yanında zaman zaman sizlere aktardığımız batarya patlama haberlerinin de sonunu getireceği düşünülen bu pil teknolojisinin hayatımıza tam olarak ne zaman gireceği konusunda kesin bir açıklama bulunmuyor.

Umut Büyükyörük - Silikon Vadisi (https://www.silikonvadisi.tv/mobil/samsung-bitmeyen-pil-icin-kollari-sivadi-72169.html)