PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iCloud, Artık Silinen Dosyaları Geri Getirebiliyor!imhotep496
18.Ağustos.2015, 07:55
Yeni bir güncelleme yayımlayan Apple, iCloud'a geri getir özelliğini dahil etti. Detaylar haberimizde... Windows sistemlerinde hayat kurtaran geri yükleme özelliği, benzer bir şekilde iCloud sistemine entegre edildi. Bundan böyle iCloud'a...

https://webmaster.bbs.tr/resim/image.uploads/18-08-2015/original-8c4d69369160b635f7d9d770561dfaff.jpeg

Yeni bir güncelleme yayımlayan Apple, iCloud'a geri getir özelliğini dahil etti. Detaylar haberimizde... Windows sistemlerinde hayat kurtaran geri yükleme özelliği, benzer bir şekilde iCloud sistemine entegre edildi. Bundan böyle iCloud'a yükleyip sildiğiniz verilerinizi geri getirme imkanına sahipsiniz. Güncelleme ile birlikte aktif hale gelen bu özelliğin elbette belli şartları bulunuyor. Belirtilenlere göre iCloud.com üzerinde geçerli olmaya başlayan özellik, sadece 30 gün içerisinde silinen dosyaları geri getirmeyi sağlıyor. Son 30 gün içerisinde silinen kişiler, takvimler, anımsatıcılar ve çeşitli dosyalar gibi verileri kurtarmanız mümkün. Bunun için icloud.com adresini ziyaret etmeli ve gelişmiş ayarlar sekmesine ulaşmanız gerekmekte.

Yanlışlıkla yapılan silme işlemlerini ya da teknik sorunlardan dolayı kaynaklanan veri kayıplarını büyük ölçüde önleyen bu özelliği sağlıklı bir şekilde kullanmanız için elbette cihazınızın iCloud otomatik yedeklemesi açık olmalı. Şimdilik web ayağında görülen yeniliğin yakın bir zamanda Mac OS ve iOS işletim sistemlerine de dahili bir şekilde eklenmesi bekleniyor. Eğer konu adına yeni bir bilgi paylaşılırsa aktarmış olacağız, takipte kalın.

kaynak: https://www.milliyet.com.tr/icloud-artik-silinen-dosyalari-teknoloji-2103307/