PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : AKP - MHP Koalison Görüşmeleri Başlıyorerkolay
13.Ağustos.2015, 21:38
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'dan hükümeti kurma görevi alan AKP Genel Başkanı ve Mevcut Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun uzun görüşmeler sonucunda CHP ile koalisyon hükümeti kurmak için anlaşamadıklarını açıklamasının ardından akşam satlerinde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüşmek girişimlerine başladığı ve MHP'den de olumlu karşılık bulduğuna tanık oluyoruz. Bu da bize 23 Ağustos'a kadar, AKP ile MHP arasında da bir koalisyon hükümeti kurma çabalarının olacağını gösteriyor.

https://webmaster.bbs.tr/resim/image.uploads/13-08-2015/original-4cdb8d966bd9559c2f5a31666501e4f7.jpg

Ahmet Davutoğlu, Devlet Bahçeli'den randevu talep etti
Başbakan Ahmet Davutoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den randevu talep etti.https://webmaster.bbs.tr/resim/image.uploads/13-08-2015/original-457d8c0e18bfb18d7583106d33b94538.jpeg

Koalisyon görüşmeleri kapsamında bugün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'yla bir araya gelen ve "Koalisyon için ortak zemin bulamadık" diyen Başbakan Ahmet Davutoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 'den randevu talep etti.

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Bahçeli'ye, Davutoğlu'nun görüşme talebi akşam saatlerinde iletildi.
Yetkililer, görüşme talebine ilişkin Bahçeli'den cevap beklendiğini bildirdi. (AA)

erkolay
13.Ağustos.2015, 21:43
Bahçeli: AKP ile CHP millet nezdinde hayal kırıklığı yarattı
CHP ve AKP arasındaki koalisyon görüşmelerinin olumsuz sonuçlanması sonrası, AK Parti'den gelen 'randevu' talebine Bahçeli'den akşam saatlerinde yanıt geldi. "AKP ile CHP millet nezdinde hayal kırıklığı yarattı" diyen Bahçeli ardından kapıyı açık bıraktı: Şartlarımız baki kalmak kaydıyla AKP ile görüşmeye açığız.https://webmaster.bbs.tr/resim/image.uploads/13-08-2015/original-102549f2cd960e3e51cc0d049b1b9f1f.jpeg

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli , Başbakan Ahmet Davutoğlu ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'nun koalisyon görüşmelerine ilişkin yaptığı açıklamalarının ardından kurmaylarını partiye çağırdı.

Koalisyon görüşmeleri ile ilgili gelişmeleri parti genel merkezinde takip eden Bahçeli, CHP ile Ak Parti arasında bir koalisyon hükümeti kurulamayacağının ortaya çıkması üzerine partinin başkanlık divanını topladı. Bahçeli, yakın çalışma ekibiyle değerlendirmede bulundu.

'HAYAL KIRIKLIĞI YARATTILAR'

MHP Genel Başkanı, CHP görüşmesinden sonra AK Parti'den gelen MHP'den randevu istendiğine yönelik beyan sonrası açıklamalarda bulundu. MHP lideri, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Elbette Milliyetçi Hareket Partisi, AKP ile görüşmeye daha önceki şartları saklı ve baki kalmak kaydıyla açıktır. Fakat önce, Sayın Davutoğlu'ndan bağımsız tavır beklemek ve sarayın yönlendirmesine sırtını döndüğünü tam manasıyla görmek en tabii ve haklı beklentimizdi. (AA)