PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiye'nin en akıllı stadı Şükrü Saraçoğlu oluyorerkolay
13.Ağustos.2015, 20:53
Türkiye'nin en akıllı stadı Şükrü Saraçoğlu oluyor Türk Telekom Grubu altyapısı ile Şükrü Saracoğlu Türkiye’nin 4.5G'ye hazır ilk stadı oluyor.


https://www.btnet.com.tr/wp-content/uploads/2015/08/sukru-saracoglu-stadi-550x366.jpg (https://www.btnet.com.tr/101749-sukru-saracoglu-stadi-turkiyenin-en-akilli-stadi-oluyor.html/sukru-saracoglu-stadi)

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı, Türk Telekom Grubu'nun teknolojisiyle baştan aşağı yenilendi. Wi-Fi ve 4.5G'ye hazır mobil internet altyapısı ile Türkiye'nin en akıllı stadı oluyor. Hızlı ve kesintisiz internetten, eğlenceli uygulamalara, güvenilir bağlantıdan kaliteli iletişime kadar birçok hizmetin bir arada sunulacağı bu yeni nesil statta, Fenerbahçe taraftarının maç keyfi yeni bir boyut kazanacak.


Türkiye'yi ilk kez 'en akıllı stat' kavramıyla tanıştıracak olan projenin detayları, Türk Telekom Grubu Bireysel İş Birimi CEO'su Erkan Akdemir ve Fenerbahçe Spor Kulübü Asbaşkanı Önder Fırat'ın katıldığı törenle bugün duyuruldu.


Türk Telekom Grubu 'Yeni Nesil Stadyum' projesinin taraftarlar ve kulüp için yeni fırsatlar sunacağını belirten Fenerbahçe Spor Kulübü Asbaşkanı Önder Fırat "Son dönemde, sessiz sedasız yürüttüğümüz kapsamlı bir proje ile büyük taraftarımıza yeniden ve gene ilkleri yaşatacak, çok farklı deneyimler sunacak dijital bir altyapı oluşturuyoruz. Türk Telekom Grubu teknolojisi ile taraftarımızın maç günü coşkusunu yeni bir seviyeye taşıyor, standartları yeniden yükseltiyoruz" diye konuştu.


Dünyanın akıllı statlarından biri
Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu 'Yeni Nesil Stadyum' Projesi,sayesinde taraftarlara, maç heyecanı daha coşkulu yaşamaları ve bu coşkuyu internet üzerinden paylaşmaları için uygulama sunuyor. Stada kurulan Wi-Fi altyapısı ile Fenerbahçeliler maç öncesi ve maç anında kesintisiz bir şekilde internete girip uygulamalardan faydalanabilecek. Ayrıca stadın, 4.5G ve diğer yeni nesil teknolojilere uyumlu mobil şebeke altyapısıyla taraftarlar akıllı telefonları üzerinden de hızlı ve kesintisiz internet deneyimi yaşayacak.


Daha eğlenceli bir stat
Uygulama sayesinde taraftarlar maç öncesi karşılaşma ile ilgili önemli bilgileri alarak stat atmosferine hazırlanacak. Statta taraftarlar, kişiye özel karşılama mesajları ile karşılanacak, 'sanal tur' uygulaması ile dijital stat turu yapabilecek. Uygulama ile taraftarlar koltuklarını ve yemek alanlarını kolaylıkla bulabilecek, yemek siparişinde bulunabilecek, stat içindeki kameralardan büfelerin önündeki kuyrukların uzunluğunu, kapı yoğunluğunu görebilecek.


Yeni Nesil Stat Uygulaması kapsamında, stattaki seyirciler, maç öncesi ve sonrasında statta yapılacak yarışma, oyun, quiz gibi çeşitli aktivitelere interaktif bir şekilde katılabilecek. Statta, 500'ün üzerinde dijital ekran bulunacak ve 'Stadyum Uygulaması' ile stattaki bu ekranlar konuşabilecek. Taraftarların uygulama üzerinden gönderdikleri postlar, fotoğraflar, mesajlar tüm ekranlarda yayınlanacak. Dev ekranlar üzerinden taraftarlarla iletişime geçilip farklı uygulamalarla ses rekoru denemeleri, tezahürat paylaşımları, ödüllü oyunlar ve yarışmalar düzenlenecek.

BTnet (https://www.btnet.com.tr/101749-sukru-saracoglu-stadi-turkiyenin-en-akilli-stadi-oluyor.html)