PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Google'ın Yeni CEO'su Sundar Pichaioptimusprime
12.Ağustos.2015, 07:59
242


Google'ın CEO'su ve kurucusu Larry Page, yaptığı açıklamada Google'ın Alphabet bünyesine geçtiğini ve CEO'sunun da Sundar Pichai olduğunu duyurdu.


İnternet ve teknoloji devi Google, arama motoru olarak girdiği yolda irili ufaklı pek çok teknoloji projesiyle uğraşan dev bir yapı haline geldi.


Bu yüzden Google, yapı değiştirme kararı aldı.


Daha önce burada paylaştığımız haberde, Google'ın Alphabet çatısı altına girdiğini ve CEO'sunun da değiştiğini duyurmuştuk. Şimdi konuya biraz daha yakından bakalım.


:: Google, Alphanet bünyesine katıldı...


Yeni Google CEO'su Sundar Pichai, yönetim kurulu başkanı Eric Schmidt
Google'ın o kadar çok projesi var ki, alfabedeki tüm harfleri kullanabilecek kapasitede olan firma, yeni operasyon ve şirket şemasında, G harfini Google'a ayırıyor.


Ana yapı artık Alphabet olacak. Alphabet ana yapısının içerisinde bir şirket olarak yoluna devam edecek olan Google'ın başına, Android ve Chrome gibi başarılı projelerin önemli isimleri getiriliyor.


Larrp Page'den boşalan CEO koltuğuna Sundar Pichai, yönetim kuruluna ise Android'in önemli ismi Eric Schmidt getirildi.


Larry Page ise Alphabet'te
Google, bilimsel ve geleceğe yönelik tüm projelerini artık ana çatı Alphabet bünyesinde çözecek. Bu yüzden Google'ın kurucusu ve mevcut CEO'su Larry Page, Google yerine artık Alphabet'in başına geçecek.

https://shiftdelete.net/yeni-google-ceo-sundar-pichai-63007

webyayim
11.Eylül.2015, 09:13
teşekkürler.