PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Twitter haberlere de el atıyorerkolay
05.Ağustos.2015, 00:43
Popüler mikro blog sitesi Twitter mobil platforma eklenecek yeni bir sekme sayesinde kullanıcılarına haber içeriği sunacak.https://webmaster.bbs.tr/resim/image.uploads/04-08-2015/original-eeb096eeb7c9b2d568d9ca0499317adb.jpeg

Geçtiğimiz günlerde paltforma 'Instant Articles' isimli bir sekme ekleyip New York Times, National Geographic, BuzzFeed, NBC, The Atlantic, The Guardian, BBC News, Spiegel ve Bild ile anlaşmaya varan Facebook, site üzerinden haber yayına başlamıştı.


Facebook'un bu hamlesinin bir benzeri mikro blog sitesi Twitter'dan geldi. Android ve iOSişletim sistemine sahip mobil cihazlar için geliştirilen yeni özellik sayesinde mobil kullanıcılar Twitter üzerinden mesaj ve bildirimler vasıtasıyla haberlere ulaşacak.


Hali hazırda binlerce medya sitesinin Twitter üzerinden benzer bir hizmet sunduğu göz önünde bulundurulduğunda 'Trending News' isimli özelliğin nasıl bir yenilik getireceği merakla bekleniyor.


Sosyal medya devine yakın kaynaklardan elde edilen bilgilere göre, söz konusu özellik, kullanıcının haber kaynaklarını kişiselleştirmesine izin verecek.

https://webmaster.bbs.tr/resim/image.uploads/04-08-2015/original-7a19e854dcca2070276dcfaf9e0c3ea4.jpg


Facebook, benzer özelliği için medya şirketleri ile bir anlaşmaya varmış ve reklam gelirlerinden pay sunmuştu. Twitter'ın bu özellik kapsamında medya siteleri ile nasıl bir işbirliğine gideceği ve özelliğin ne zaman kullanıma gireceği hakkında henüz resmi bir açıklama bulunmuyor.


GOOGLE NEWS'E RAKİP OLUYOR
Haberlerin sosyal medyadaki etkisini fark eden ABD merkezli teknoloji devi Google, geçtiğimiz aylarda Avrupalı basın kuruluşlarına üç yıl boyunca 163 milyon dolar yardım yapma teklifi sunmuştu.


Facebook ve Twitter gibi sosyal medya sitelerinin benzer hizmetler sunmasıyla Google News'in sektördeki tekelinin kırılabileceği tahmin ediliyor.

Radikal (https://www.radikal.com.tr/teknoloji/twitter_haberlere_de_el_atiyor-1409362)

Websem
05.Ağustos.2015, 10:19
Günün yarısını twitter'da geçirenler için güzel bir haber :)

erkolay
05.Ağustos.2015, 11:04
Sosyal medya en çok forumları vurdu sanırım. Bu tür kartelleşme haberleri, işimizi daha da zorlaşacağını gösteriyor.

MyBB destek sitesinin biri kapandı yeni, diğeri de escort sitesi linki eklemiş footer'a. Ne hallere düştüğümüzün resmidir işte...

denizci
05.Ağustos.2015, 19:06
Tabi ya. Eskiden forumlar çok aktifti. Bir konu açıldığında yüzlerce cevap yazılırdı.

Şimdi herkes sosyal medyada paylaşım yapıyor. Haber de hiç okunmadan binlerce kez paylaşılıyor.