PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Google Translate, Fotoğrafları Türkçe Metne Çevirmeye Başladıerkolay
31.Temmuz.2015, 11:14
Google'ın o özelliği artık Türkçe
Google Translate'in özellikle yurtdışına seyahat edenlerin işini kolaylaştıran uygulaması Türkçe dahil 20 yeni dil desteği kazandı.

ABD merkezli teknoloji devi Google'ın çeviri servisi Google Translate, sisteme entegre edilen özelliği sayesinde fotoğrafı metne dönüştürerek anında bunları istenilen dile çevirebiliyordu.

https://webmaster.bbs.tr/resim/image.uploads/31-07-2015/original-2f85674d63018ba099f983d45752a39d.jpg

Geçtiğimiz aylarda kullanıma giren ve ilk etapta İngilizce, Almanca, İtalyanca, İspanyolca, Portekizce, Rusça ve Fransızca dillerini destekleyen bu özellik artık Türkçe olarak da kullanılabilecek.

İNTERNET BAĞLANTISI GEREKLİ DEĞİL

Özellikle yurtdışına çıkan kişilerin restoranlardaki menüleri ve şehirlerdeki adres tabelalarını anında istenilen dile çevirebilmelerine imkan sağlayan Google Translate'in uygulaması için internet bağlantısı da gerekli olmayacak.

Böylece kullanıcılar yurtdışında pahalı olan internete girmek zorunda kalmayacak. Uygulama gerçek zamanlı konuşma çevirisi de yapabiliyor. Popüler dillerdeki canlı konuşmalar anında tanınıyor ve bunlar anında metin olarak istenilen dile çeviriyor.

iOS VE ANDROID'DE KULLANILABİLİYOR

Bu uygulamayı Türkçe olarak akıllı cihazlarında kullanmak isteyen kişilerin tek yapması gereken iOS ve Android marketteki güncellemeyi akıllı cihazlarına yüklemek.

https://www.youtube.com/watch?v=06olHmcJjS0

https://play.google.com/store/apps/details?l=tr&id=com.google.android.apps.translate

ntv.com.tr (https://www.ntv.com.tr/teknoloji/googlein-o-ozelligi-artik-turkce,FG1dfBNu8Emdc5dJSEZ6Pg)