PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 6 Milyon Dolarla Kaçan IŞİD'li: Ne İslam Devleti, Ne Hilafeti? Ey Aptal Oğulları!WeBMasteR
29.Temmuz.2015, 15:36
IŞİD'in "zekat fonu sorumlusu", "Ne İslam Devleti, ne hilafeti? Ey aptal oğulları!" yazan bir mektup bırakarak 6 milyon dolarla kayıplara karıştı.

https://webmaster.bbs.tr/resim/image.uploads/29-07-2015/original-2104eca5c9c902a24094e4295f422d4a.jpg

Irak-Şam İslam Devleti'nin (IŞİD) önemli komutanlarından biri olan Ammar el-Haddavi'nin geçtiğimiz ay yanına aldığı para, belge ve sırlarla birlikte Türkiye'ye kaçmasından bu yana IŞİD'de sürpriz gelişmeler yaşanıyor.

Son olarak IŞİD'in "zekât fonu" sorumlusu 'Ebu Fatıma' adlı IŞİD'li, yöneticilerine "Ne İslam Devleti, ne hilafeti? Ey aptal oğulları!" yazan bir mektup bıraktıktan sonra 6 militanı ile birlikte 6 milyon doları yanına alarak bilinmeyen bir yere kaçtı.

Daha önce de örgütün farklı rütbe ve görevlerdeki üyelerinden kaçanlar olmuştu. Kaçanların çoğunun bölgelerindeki para fonlarından sorumlu olan şahıslar olduğu belirtiliyor.

6 milyon doları alıp kaçan IŞİD'liden mesaj: Ne İslam Devleti, ne hilafeti? Ey aptal oğulları! (https://haber.sol.org.tr/dunya/6-milyon-dolari-alip-kacan-isidliden-mesaj-ne-islam-devleti-ne-hilafeti-ey-aptal-ogullari)

deniz
29.Temmuz.2015, 22:14
Marks: Din afyondur...

Gündem Marks'ı hala haklı çıkarıyor. En azından IŞİD gibi yapılar hakkında...