PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Beşiktaş, Orta Sahaya Gökhan İnler'i Transfer Ediyorerkolay
26.Temmuz.2015, 13:51
Gökhan İnler yarın kamptaTolgay ve Veli'nin sakatlıkları nedeni ile bir anda zaafiyet oluşan orta sahası için Beşiktaş yöneticilerinin anlaşmaya vardığı Gökhan İnler'in yarın Avusturya kampına katılması bekleniyor.

https://resim.webmaster.bbs.tr/image.uploads/26-07-2015/original-c2de90288b47c8d4ce8cb3862d5f6f89.jpg

İnler ile görüşen yönetici Erdal Torunoğulları, oyuncuyla her konuda anlaştı.

Mario Gomez içinse kulübü Fiorentina ile görüşmeler sürüyor.

Hürriyet (https://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/29644532.asp)

deniz
26.Temmuz.2015, 14:08
Şu an forvetten daha önemli bu transfer bence. İnşallah olur.

deniz
29.Temmuz.2015, 02:40
Beşiktaş, bu transferi mutlaka yapmalı. Bugün Emre'den sonra Fener'in orta sahadaki vaziyetini görünce aynı şeyin Veli ve Tolgay'ın sakatlık döneminde Beşiktaş 'ta da yaşanması kaçınılmazdır. O nedenle Gökhan İnler alınmalı. Ozan Tufan'a çılgın rakamlar veya Beşiktaş 'ın öz çocuklarının harcanması saçmalık olur.

deniz
30.Temmuz.2015, 19:07
Gökhan İnler konusunda görüşmeler devam ediyor ancak hem oyuncu yüksek ücret hem de kulübü Napoli yüksek bonservis bedeli istiyor.

Napoli, bonservis bedeli olarak 6.5 milyon Euro istiyor.
Gökhan İnler de Beşiktaş'tan yıllık 3.5 milyon Euro garanti ücret istiyor.

31 yaşındaki oyuncu için belki son olacak bu transfere bu kadar maliyet düşünmeyen Beşiktaş 'ın işi gerçekten çok zor. Bu nedenle alternatif oyuncular üzerinde duruyor. Bursaspor 'a Ozan Tufan için akla zarar bir teklifte bulunduğu iddia ediliyor.

Beşiktaş'a mutlaka Atiba ve Oğuzhan ile birlikte Veli ve Tolgay'ın yokluğunda ön libero gerekiyor. Kiralık bile olsa bir an evvel kaliteli bir oyuncu bulunmalı. Atiba ve Oğuzhan da sakatlık yaşarsa çok ciddi bir zaaf oluşur. Şenol Hoca oraya Serdar Kurtuluş'u da denedi ama Fabian Ernst'ten beri Beşiktaş 'ın bence en istikrarlı bölgesi riske edilmemeli.

WeBMasteR
31.Temmuz.2015, 22:46
Beşiktaş, Demba BA ve Atınç transferlerinden elde ettiği 18 milyon euro'ya sahip ve henüz yüklü ödeme ile bir transfer yapmadı. Yani hakedene bonservisini ödeyecek parası var. Elbette Napoli, 30 yaşındaki oyuncusuna bonservis isteyecek. Zaten bu nedenle bu bedel 6.5 milyon euro. Daha genç olsa en az iki katı olur. Çünkü Gökhan İnler o mevkide çok etkili, zeki bir oyuncu. Kesinlikle hakediyor.

Bir yandan da kadroda düşünmediği isimleri Bursaspor'a Ozan Tufan transferi için bonservisinin bir miktarına karşılık takas yoluna başvurdu.

Şimdi bu takasta adı geçen Mustafa Pektemek, İsmail Köybaşı ve Necip gibi isimler, Beşiktaş'a lazım oyuncular. Sol bek, forvet ve orta sahadaki sakatlıklar ve rotasyonlarda ilk olarak akla gelen oyuncular. Ve üçü de takıma alışkın. Görev verildiğinde layıkıyla yapacaklardır. 3'ü de kritik bölgelerde görevli yani kesinlikle elde tutulması gereken oyuncular. Ozan Tufan ille de isteniyorsa bonservis bedeli üzerinde anlaşılsın. Veya kiralık gelsin. Beşiktaş'ın kritik bölgelerinden oyuncu eksilmesin.

3 kulvarda iddiası olan bir takımda 4 tane forvet çok değil. Ömer'i bile kadroda tutmak gerek.

Sol beke alınan Tosiç ne kadar verimli olacak, hiç mi sakatlanmayacak, hiç mi rotasyona gerek duyulmayacak? İsmail Köybaşı orada ülkenin en iyilerinden biri iken elden çıkarılır mı?

Forvette Mario Gomez, evet Avrupa'nın en kıdemlilerinden. Ama olası sakatlık ve rotasyon ihtiyacında ilk alternatifler Cenk Tosun ve Mustafa Pektemek'tir. Bu iki forvetin de kadroda tutulması gerekir. Takımdan biri ayrılırsa yerine mutlaka yenisi alınması gerekir.

Necip de özellikle Veli ve Tolgay'ın yokluğunda mutlaka elde tutulması gereken, Beşiktaş'ın öz çocuğudur. O bölgeye takviye yapılması düşünülürken Necip'in takasta kullanılacak olması da saçmadır. Hele yeni kadro düzenlemesine göre altyapıdan bulunması gereken oyuncular içindeki en tecrübeli isimdir Necip. Muhammed'i geliştiremediler, bari yetişmiş oyuncuya sahip çıkılmalı.

İhtimal vermiyorum ama Frei ve Cenk Tosun da mevkilerinde özellikle ligimiz için gayet yeterli yeteneklere ve deneyime sahipler.Orta sahadan oyuncu gönderme lüksü yoktur takımın. Bu nedenle Frei'nin gönderilmesi iddia bile edilemez.

Forvette de Mario Gomez'in müsait olmadığı maçlarda ilk alternatif Cenk Tosun'dur. Bu ismin de satılması kabul edilemez.

Ömer, şu an ne durumda bilmiyorum. Ama bu kadroda görev için çok bekleyebilir. Beklemek sorun olacaksa kiralanabilir. Ama onun dışında, Ozan Tufan takası için adı geçen hiç bir oyuncu gönderilmemeli. Bu takım yaklaşık 60 maç oynar. Ve her mevkide alternatifler olmak zorunda.

deniz
31.Temmuz.2015, 23:58
Usta, sol bek olarak Motta da var. Ama İsmail gönderilsin demiyorum tabi ki.

Necip ve Oguzhan, Tolgay iyileşene kadar hem Veli ve Tolgay'ın hem de Sosa'nın alternatifi durumundalar. Oğuzhan iki görevin de üstesinden gelir ama Necip için Sosa'ya alternatif diyemem.Şu an takımda her bölge tamam. Ama sakatlıklar nedeni ile ön libero mevkii zaaflı durumda. Oğuzhan'ı daha çok Sosa'nın bölgesinde görmek isterim. Ön libero olarak Gökhan İnler alınabilirse banko oyuncu olur zaten. Ve herkesin hayran olduğu Veli ile Tolgay yedek konuma düşebilir. O zaman Beşiktaş çom daha fazla güçlü olur.

Orta hat: Kaleci => Stoper => Ön liberolar => 10 numara => Forvet...

İşte bu hat çok önemli. Galatasaray'ı şampiyon yapan bu hat oldu.

Muslera => Melo+Selçuk => Sneijder => Burak

Beşiktaş da bu hattı kusursuz yaparsa kenarlar zaten Quaresma ve Gökhan ile fark yaratır. Ki alternatifleri bile Olcay ile Frei... Yani merkez hat sağlam olsun. Gerisi şow yapar.

Tolga => Rhodolfo => Atiba+Gökhan İnler => Sosa => Gomez

Bu hat kurulmalı.

Yanlara Geride Beck ve Tosiç
Sağ açık Gökhan ( Frei )
Sol açık Quaresma ( Olcay )

Bu kadro çok iş yapar. İkinci stoper olarak da Ersan, Franco, Miloşeviç bence yeterli. Zaten Tosiç de sol stoper olabilir her zaman. Sağ bekte de Serdar Kurtuluş yeterli ve deneyimli bir alternatif...

Veli ve Tolgay ön libero ile Oğuzhan da 10 numaraya alternatif olarak çok iyi alternatif olurlar. Ki zaten elde bunlar var.

Forvette de Cenk Tosun ile Mustafa Pektemek'in veya Ömer'in birinin bulunması yeter. Eslem, Muhammed gibi oyuncular kiralanabilir veya A2 takımda değerlendirilebilir.

WeBMasteR
01.Ağustos.2015, 14:44
Bir yandan da Fiorentina ile sözleşmesi sona eren Aquilani ile ilgileniyor Beşiktaş. Bonservisi elinde olması avantaj ve yaşı da 31. Bu isim öne çıkabilir.

Gökhan İnler, iki ayağını da kullanabilme özelliği ile bence daha iyi olur ama maliyet nedeni ile Aquilani tercih edilebilir yönetim tarafından.

Kadroda mutlaka altyapıdan bir oyuncu bulunması gerekiyor. Bu kadro için en iyi isim de Necip'tir. Kesinlikle Necip elde tutulmalı. Ön libero eksikliğimizde Necip'in takasta falan adının geçmesi kabul edilemez.

Avea inTouch 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

erkolay
02.Ağustos.2015, 22:27
Beşiktaş'tan Ozan Tufan açıklaması
Siyah-beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, Ozan'ın transferiyle ilgili çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtilerek, Kulübümüzün, Ozan Tufan'ı transfer edebilmek için çok sayıda futbolcumuzu ve hatırı sayılır bir ücreti gözden çıkardığına yönelik haber ve yorumların birçoğu günümüz futbol gerçekleri ile bağdaşmamaktadır' denildi.
Siyah-beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, Ozan'ın transferiyle ilgili çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:

"Bursaspor Kulübü futbolcusu Ozan Tufan ile ilgili transfer haberleri bizleri de şaşırtmaktadır. Kulübümüzün, Ozan Tufan'ı transfer edebilmek için çok sayıda futbolcumuzu ve hatırı sayılır bir ücreti gözden çıkardığına yönelik haber ve yorumların birçoğu günümüz futbol gerçekleri ile bağdaşmamaktadır.

Yeni sezona yoğun tempoda hazırlanan futbol takımımızın moral ve motivasyonunu olumsuz yönde etkileyen bu iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirtir, kamuoyunun ve taraftarlarımızın bilgisine saygılarımızla sunarız."

deniz
22.Ağustos.2015, 18:19
Bu mevkiye son aday Lucas Leiva bitti galiba. Her an açıklanabilir.