PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Google Panda 4.2 GüncellemesiOymak
25.Temmuz.2015, 23:21
https://seorest.net/wp-content/uploads/2015/07/Google-Panda-4-2-guncellemesi.png

Google'ın en son «Panda» güncellemesi 25 Eylül 2014 tarihinde, 28.güncellemesi olarak gerçekleşti. Bu 10 ay içerisinde Google'dan daha birçok güncelleme geldi. İçerik kalitesi, mobil uyumluluğu gibi kriterlere daha fazla önem verilmeye başlandı. Önceki haftalarda Twitter'dan Gary Illyes tarafından birkaç haftaya Google'dan yeni bir algoritma güncellemesi geleceğini belirtilmişti.

Ve Işte O Panda 4.2 Güncellemesi Başladı!

https://www.seohocasi.com/wp-content/uploads/google-panda-4-2-guncellemesi.png
Google geçen haftasonu 18 Temmuz 2015'te Panda 4.2 güncellemesine başlattı. Site sahipleri tarafından etkileşimin fazla fark edilmediği söylense de bu güncelleme henüz bitmiş değil.

Google, Panda 4.2 güncellemesinin birkaç ay süreceği belirtti. Buna göre arama motorunda değişiklikler hemen gerçekleşmeyecektir. Bu hafta için güncellemenin etkisi sadece %2-3 oldu, o da ingilizce aramalarında yaşandı.

Panda 4.2 güncellemesinde, bir öncekinde yaşanan algoritma güncellemesinde ceza alan ve henüz kurtulamayanlar için bir şanstır. Sitenize eğer Pasif SEO uygulayıp ceza aldıysanız, mutlaka bu süreç içerisinde sitenizi temizlemelisiniz. Gerek site içerisinde kopya içerikler, gerekse site dışında tüm zararlı çalışmalar tamamen yok edilmelidir. Ancak bu şekilde kurtulabilir ve kaldığınız yerden yeniden başlayabilirsiniz.

Kaynak : https://seorest.net/google-panda-4-2-guncellemesi.htm

erkolay
25.Temmuz.2015, 23:28
Gerçekten de Ramazan Bayramı'nın 2. günü %50 civarında hit artışı yaşamıştık. O günden sonra hitlerimiz hiç bir hafta önceki seviyeye düşmedi. Bir dalgalanma olduğunu hissetmiştim ama, bunun ne olduğunu anlayamamıştık.

Teşekkürler Oymak arkadaş.

deniz
25.Temmuz.2015, 23:54
Bak görüyorsun değil mi usta? Logomuza laf edenler vardı. Halbuki Google sevmiş bizim pandacığımızı değil mi? :)

erkolay
25.Temmuz.2015, 23:58
Tabi Denizcim çok haklısın. Her şey logodan kaynaklanıyor. Pandacığımız olmasa biz bir hiçiz! :cool:

Bak ben de avatar olarak Google SEO görseli kullanıyorum. Bunun da payı vardır herhalde değil mi? :D