PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Google Uydular Aracılığı İle Tüm Dünyaya İnternet BağlayacakSir.Vanity
22.Temmuz.2015, 12:24
Google Uydular Aracılığı İle Tüm Dünyaya İnternet Bağlayacakİnternet erişimini tüm dünyaya açmak için yeni bir girişime adım atan Google, 180 uydu ile tüm dünyaya internet yaymayı hedefliyor.

https://www.dijitalajanslar.com/wp-content/themes/MagMan/timthumb.php?src=https://www.dijitalajanslar.com/wp-content/uploads/2014/06/google-uydular-araciligi-ile-tum-dunyaya-internet-baglayacak.png&w=720&h=300&zc=1&q=80

Geçtiğimiz yıl hayata geçirdiği Project Loon (https://www.dijitalajanslar.com/google-project-loon/) projesinde balonlar aracılığı ile internet yaymayı hedefleyen Google, tüm dünyaya erişim sağlama hayali doğrultusunda projelerine devam ediyor. The Wall Street Journal'ın haberine göre yeni bir girişime adım atan teknoloji devi, uzaya uydu göndererek dünyanın her tarafından internete ulaşılmasını hedefliyor.

Google, bu yeni projesinde uzaya 180 adet küçük uydu gönderecek ve böylece internete ulaşılmasını sağlayacak. Proje için toplamda 1 milyar ile 3 milyar dolar arasında bir bütçe belirleyen şirket, projenin başarılı olması durumunda ise uydu sayısını arttıracak.

https://www.dijitalajanslar.com/wp-content/uploads/2014/06/google-uydu-internet.jpg

Google geçtiğimiz günlerde de güneş enerjisi ile çalışan insansız hava aracı üreticisi Titan Aerospace'i satın alarak (https://www.dijitalajanslar.com/google-titan-aerospacei-satin-aldi/) bu alandaki çalışmalarını hızlandırmış ve uçak ile robot teknolojilerinde önemli adımlar atmıştı.

Titan Aerospace ile birlikte Project Loon'da da ilerleme kaydeden Google'ın uydu girişiminin sonuçları merakla bekleniyor.

Kaynak : https://www.dijitalajanslar.com/google-uydular-araciligi-ile-tum-dunyaya-internet-baglayacak/

Yeniwebci
22.Temmuz.2015, 13:29
Sizce Google beleş verir mi bu hizmeti?

AnkB
22.Temmuz.2015, 13:41
Sizce Google beleş verir mi bu hizmeti?

Verme ihtimali az bile olsa var ancak şuna inanıyorumki türk telekomdan daha iyi bir hizmet vereceğini biliyorum :)

haoskman
28.Temmuz.2015, 13:21
Uydular aracılığı ile başımıza bela olmasında

webyayim
11.Eylül.2015, 09:42
Teşekkürler.