PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Son dakika Urfa'da Patlama! 30 ölü, 104 yaralıSir.Vanity
20.Temmuz.2015, 15:32
Suruç patlaması son durum! Şok iddia!
ŞANLI URFA Suruç'taki patlamada son durum dehşet verici. Suruç patlamasında 28'in üzerinde ölü olduğu söyleniyor. Son haberlere göre bir de IŞİD iddiası var.

SURUÇ patlamasıyla ilgili son dakika haberlere göre 28 kişi öldü 100'den fazla yaralı var. Suruç patlamasını düzenleyen saldırganla ilgili ise çeşitli iddialar var. Son bilgilere göre saldırıyı 18 yaşında IŞİD sempatizanı genç bir kız düzenledi. İşte Suruç'taki patlamayla ilgili son durum ve o tanığın anlattıkları.*

CANLI BOMBAYI GÖRDÜ
Suruç'taki patlamanın kaynağının bir canlı bomba olduğunu CNN Türk'e konuşan görgü tanığı Ömer Leventoğlu söyledi. Leventoğlu*canlı bombanın parçalarının birleştirildiğini gördüğünü*anlattı. İşte söyledikleri;

IŞİD BOMBACISI MI?

CİHAN Haber Ajansı da olayın 'IŞİD'ci bir intihar bombacısının eylemi ile yaşandığını' belirtirken, DBP Urfa İl Eş Başkanı İsmail Kaplan bombanın 'canlı bomba saldırısı' sonucu patladığını söyledi.

O ANLARIN TANIĞI ANLATTI
Suruç 'daki* patlamaya şahit olan görgü tanığı Garip Çelik şunları söyledi: 'Basın açıklaması için gitmiştim. Gençler basın açıklaması yapacaktı. Hangi koşullarla Kobani' ye geçeceklerini anlatıyorlardı. Tam fotoğraf çekmeye çalışırken çok şiddetli bir*patlama*oldu. Cesetler her yere yayıldı. Cesetlerin altında kaldık o derece şiddetliydi.'

deniz
20.Temmuz.2015, 16:48
IŞİD'dir tabi ki canım. Kürtler'de çok darbe yediler. Cephede erkekçe savaşamayanların böyle haince sivillere katliam girişimlerini kelimelerle ifade etmekte zorlanıyorum. Umarım başka girişimler engellenir.

erkolay
20.Temmuz.2015, 20:39
Son resmi açıklamalara göre 30 ölü, 104 yaralı var. Allah rahmet eylesin.

Saldırıların devamının gelmesi nasıl önlenebilir bilmiyorum. Ama herkesin dikkatli olması lazım. Toplu yerlere gitmemeye çalışalım.

Saldırıyı IŞİD'in yapmış olması normal bir durum olur. Ama başka bir şey çıkarsa daha da karmaşık bir hal alabilir gündem.

Sir.Vanity
20.Temmuz.2015, 20:40
Konu başlığı güncellenmiştir.