PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : E Ticaret Siteleri İçin Önemli Anahtar Kelimeler NelerdirSir.Vanity
19.Temmuz.2015, 09:21
https://www.acarnet.com/wp-content/uploads/2015/02/acarnet-e-ticaret.jpg

E ticaret, ticaretin internet üzerinden yürütülmesidir. Bu nedenle de klasik ticaret ile e ticaret arasında ticari mantık olarak farklılık bulunmamaktadır. Ancak kullanılan yöntemlerde bazı farklılıklar bulunmaktadır. Örneğin klasik ticarette bir markaya sahip olmak ve bir ticari unvana sahip olmak oldukça önemlidir. E ticarette de marka ve ticari unvan önemlidir ancak burada e ticaret sitesinin itibarı da son derece önemlidir. Bu nedenle de e ticaret siteleri isimlerini duyurabilmek için çeşitli yöntemlere başvurmaktadırlar.


İnternet siteleri açından en önemli konu, web sitesinin arama motorlarının üst sıralarında yer almasıdır. Web sitesinin arama motorlarında üst sıralarda yer alabilmesi için birçok yöntem uygulanmaktadır. Bir web sitesinin arama motorlarında üst sıralarda yer alabilmesi için yapılan çalışmaların tümüne seo denilmektedir. Seo çalışmalarında bir web sitesinin, çeşitli yöntemler kullanılarak arama motorlarında üst sıralara yerleşmesi amaçlanmaktadır. İşte e ticaret sitelerinde de arama motorlarında üst sıralarda yer almak son derece önemlidir. Bu yüzden de seo çalışmaları e ticaret siteleri için de mühim bir konudur. Seo çalışmalarının temel mantığı arama motorlarında aranan kelimelerin web sitesi içeriğinde yer almasıdır. Bu sayede arama motorlarında aranan kelimeleri web sitesi içeriğinde kullanılmasıyla web sitesinin arama motorlarında üst sıralarda yer alması sağlanmaktadır. Seo çalışmalarında amaç arama motorları gibi düşünebilmektir.


https://www.acarnet.com/wp-content/uploads/2015/02/acarnet_e-ticaret-siteleri-icin-onemli-anahtar-kelimeler-nasil-seciliri.jpg


Kullanıcıların arama motorlarına yazdıkları kelimeler, tamlamalar ve cümleler anlamsız bile olsa o kelime gruplarına birebir uyan kelime gruplarının site içerisinde kullanılması gerekmektedir. Örneğin arama motorlarında ‘saat kayışı’ şeklinde bir arama çok yapılıyorsa bu durumda da web sitesi içeriğinde doğru tamlama olan ‘saat kordonu’ değil, arama motoruna yazılan ‘saat kayışı’ kavramı kullanılmalıdır. Bu sayede arama sonuçlarında üst sıralarda bu kelimenin geçtiği web siteleri yer alacaktır. E ticaret sitelerinde de seo’nun önemi oldukça fazladır. Hele ki bu sitelerin ticari amaçlı olarak kurulduğu düşünülürse arama motorlarında üst sıralarda yer alarak daha fazla müşteriye ulaşmanın bu siteler açısından ne kadar önemli olduğu anlaşılacaktır. Burada önemli olan nokta e ticaret sitesinin arama motorlarına uygun bir yapıda kurulmasıdır. Kurulacak bir e ticaret sitesinin arama motorlarıyla uyumlu olarak kurulması içinse metin içeriklerinde doğru anahtar kelimelerin kullanılması gerekmektedir. Anahtar kelimeler seo çalışmalarının odak noktası oldukları için son derece önemlidirler. Arama motorları bu anahtar kelimeler aracılığıyla siteler arasında bir sıralama yapmaktadırlar. Bu nedenle de e ticaret sitesi açısından da anahtar kelimelerin önemi büyüktür.https://www.acarnet.com/wp-content/uploads/2015/02/acarnet_e-ticaret-siteleri-icin-onemli-anahtar-kelimeler-nelerdir.jpgE ticaret sitesinde kullanılacak anahtar kelimelerin doğru belirlenmesi gerekmektedir. Bu kelimeleri belirleyebilmek için Google anahtar kelime planlayıcı aracını kullanmak faydalı olacaktır. Zira burada yer alan anahtar kelimeler dikkatli bir şekilde incelenip orada arama hacmi en yüksek olan kelimeler seçilmelidir. Tabi ki burada önemli olan bir diğer husus seçilecek anahtar kelimelerin sitenin içeriğiyle alakalı olmasıdır. Bu planlayıcı içerisinde yer alan ve sitenizin konusuyla da ilgili olan arama hacmi yüksek olan anahtar kelimeleri e ticaret sitenizde kullanarak arama motorlarında üst sıralara çıkabilirsiniz. Ancak burada anahtar kelime seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da rekabet değeri çok yüksek olan kelimelerin seçilmemesidir. Çünkü bu kelimeler birçok site tarafından kullanıldığı için onların rekabet değeri yüksektir. Sizin de bu kelimeyi seçmeniz durumunda hedeflediğiniz amaca ulaşmanız son derece zor olacaktır. Bu nedenle de doğru olan aranma hacmi yüksek ancak rekabet düzeyi düşük veya orta derecede olan anahtar kelimelerin seçilmesidir.

Bu makale https://www.acarnet.com/e-ticaret-siteleri-icin-onemli-anahtar-kelimeler-nelerdir.html sitesinden alınmıştır.