PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : MyBB Eklenti Nasıl Kurulur?

F.L.WRIGHT
17.Temmuz.2015, 15:29
Merhaba;
Sağ olsun, forumdan bir arkadaş bizim bölüm için bir forum açtı. Adamı sorularla fazla meşgul istemiyorum artık, kendim işi yürütmeye çalışacağım :)

Sorun şöyle; foruma eklenti yüklemek istiyorum ama pek beceremedim. araştırdım Puplic adlı dosyasından bahsediliyor. Bu dosya bende yok, 2. yol olarak cpanel üzerinden yükleme var o da karışık geldi. Bu public dosyasını nasıl bilgisayarıma yükleyebilirim?

WeBMasteR
17.Temmuz.2015, 21:01
Eklenti dosyasını mybb.com.tr sitesinden indir. Bu dosya .zip .rar gibi formatlarda sıkıstırılmış olur genelde. Dosyaları dışarıya çıkar, FTP programı ile sunucudaki public_html klasörüne at.

Admin Panel'de Plugin Yönetimi'ne gir. Kurmak istediğin eklenti orada pasif olarak duruyor. Kur ve Etkinleştir'e tıkla. Hepsi bu kadar.

Eklentinin ayarları için de Admin Panel'de Forum Ayarları'na gir. MyBB 1.8'de Eklenti ayarları altlardadır.

Not: MyBB versiyon 1.8 ise bu sürüme göre eklentiler kurabilirsin. Bir de mybb.com, mybb.com.tr, tr.mybbdepo.com ve mybb.biz sitelerinden başka yerden hiç bir dosya indirmeyin.