PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çok tehlikeli dedi! Tamamen kapattıbulent_dogan81
15.Temmuz.2015, 09:51
Bir süre öncesinin vazgeçilmez web teknolojisi Flash, düşüşünü sürdürüyor. Popüler web tarayıcısı eklentisi, sahip olduğu güvenlik açıkları nedeniyle Mozilla Firefox'tan bir süreliğine de olsa engellendi.

Firefox'un geliştiricisi Mozilla yaptığı bir açıklamada Flash içeriklerini varsayılan olarak devre dışı bırakacağını açıkladı. Firmaya göre bunun nedeni, Flash'ın sahip olduğu güvenlik açıklarının Firefox'u tehlikeye atması. Yapılan açıklamaya göre Flash'a gelen engel geçici - yani Adobe'un güvenlik açıklarını kapatmasıyla birlikte her şey eski haline dönecek gibi görünüyor.

Kısa bir süre önce Facebook'un bilgi güvenliği yöneticisi Alex Stamos, Adobe'un Flash'ı öldürmesi gerektiğini ve bunun için bir tarih belirlenmesi gerektiğini, böylece geliştiricilerin eski standardı geride bırakabileceğini söylemişti. Hacking Team'in keşifleri dahil olmak üzere yakın zamanda Flash'ta bulunan güvenlik açıkları, Adobe'un eklentisine olan nefreti biraz daha artırmıştı. Elbette Flash'a karşı olanların en başında Nisan 2010'da yaptığı eleştirilerle Apple’ın ortak kurucusu Steve Jobs varDI.

kaynak:https://www.gazetevatan.com/cok-tehlikeli-dedi-tamamen-kapatti-812959-teknoloji/

erkolay
15.Temmuz.2015, 11:44
Mozilla, güvenlik sorunları nedeniyle Firefox üzerinde Flash (https://webmaster.bbs.tr/flash/)'ı devre dışı bırakmaya karar verdi. Mozilla'nın platformda keşfedilen kritik güvenlik açıkları nedeniyle Firefox tarayıcı üzerinde Adobe Flash'ı devre dışı bırakmaya karar vermesi üzerine, Adobe, bu hafta piyasaya çıkması planlanan bir güncellemenin yolda olduğunu açıkladı. Mozilla, bu arada, yerel kod yardımı olmadan SWF dosya formatını yorumlayan Shumway (https://mozilla.github.io/shumway/)'i test ediyor. Firefox'un en son sürümü 39, bu şartlarda piyasaya sürüldü. Konuya ilişkin ayrıntıya buradan (https://linuxg.net/mozilla-decided-to-disable-flash-on-firefox-over-security-issues/) ulaşabilirsiniz.

Mozilla Firefox 39 Sürümüne Güncellendi (https://webmaster.bbs.tr/showthread.php?t=10619)

AnkB
19.Temmuz.2015, 12:18
Mozilla Firefox 39 Sürümüne Güncellendi (https://webmaster.bbs.tr/showthread.php?t=10619)


Güncelleme geldi ancak bir çok tarayıcı tamamiyen varsayılan uygulamalrdan kaldıracağını iletti kişiler isteği üzerine yükleme yapabilecek

mozilla ve eklenti ve güvenllik zafiyetinde çok geri kaldı Flash eklentisi bahane bir çok eklentiyi mozilla çürütüyor.

Eski mozilla kullanıcısı olarak şuanda yandex ve chrome kullanmaya başladım. Genel anlamda mozilla kullanıcılar artık diğer tarayıcılara geçiş yapmaya başladı.

Mozilla eski bir tarayıcı olmasının faydası var ancak sürekli çokmeler hatalar buglar kullanıcıları bıktırdı.

son 1-2 yıl içinde mozilla Java destekli bir çok virüs yayınlanmaya başladı ve bunlari bir web site sayesinde kullanıcıya sorgu yapmadan direk kullandığınız sunucu / bilgisayara trojen tabanlı bir sistem kullanıcıları tehlikeye atmaktadır. Bazı virüs programları bir web sitesine girerken güvenlimi değilmi tarama yapar tehlikeli sitelerde bilmeniz gerekirki java ile bağlantılı bir zararlı yazılım sizi bekliyor. Aman Dikkat.

Bunların amaçları Genelde kişilerin özel bilgileri ve Banka kartları Günümüzde CC olarak adlandırılan Cracklı kartlar bu şekilde genelde bulunmaktadır.

Tabi bu konuda baze sahtekar web siteleride var.

Log kayıtları kişilerin kart bilgilerini echo ile bir txt dosyasına yazmaktadır kullanıcıların yazdığı bilgileri çoğu işlevini yaparken bir alana depolar.

Anlıyacağınız Sanal ortam her şekilde tehlikeli gözünüzü 4 açın.