PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kısaltılmış Url Anında Güvenirliliğini Kontrol EdinSir.Vanity
11.Temmuz.2015, 19:45
Url kısaltma ve yönlendirme hizmetlerinin kısaltılmış veya yönlendirilen bağlantılar belki de zararlı olabilir. Farklı bir url'ye götürme ihtimali vardır.

Bir site güvenilir olabilir veya düzenli url'ler için oldukça yararlı olabilir.
Fakat kısa olanlar söz konusu olduğunda, bu tür uzantıları sınırlamaları (wot) uzantılar sıkıntılıdır. Kısaltılmış url'lerin bağlantıları ne kadar güvenli olduğunu kontrol etmede yardımcı olan bir web hizmetini ziyaret etmek zorunda kalmadan sadece içine bağlantı ve url ortaya çıkarın etki alanı güvenilir biri olup olmadığını kontrol etmek için dünyaca ünlü virüs programının sitesi sizin yerinize kontrol edeçektir. Site içerisinde buna benzer bir yazı daha önce yazmıştım.

Url'yi ortaya çıkarır, bağlantısını kontrol eder ve başlık, açıklama, anahtar kelimeleri çıkan web sayfasının ekranı yükleyecektir. Buna ek olarak, aynı zamanda web sitesinin IP adresini gösteren ve SpamCop üzerinde listelenir olmadığını kontrol eder ve virüs kontrol sitesi aracılığıyla çalıştırarak etki güvenilirliğini söyleyecektir.

Sitenin bedava servisi bir bağlantının güvenliğini raporlamak için iyi bir bilgi verir. Pro sürümü olmayan, kullandığınızda mütevazi bir arayüze sahip, ancak web sitesinin bir ekran görüntüsü yüklemeyebilir. Sitenin popüleritesinin de önemi burda etkili oluyor.

Geliştiriciler kendi ürün ile entegre etmek isteyen herkes için satın alınabilir sitede kullanılan script yapmışlar.

Belki url ortaya çıkaran bir tarayıcı uzantısı olsaydı daha iyi işlev veya eklenti ile desteklenseydi, wot uzantısı aynı sınırlamalarla kısaltılmış url'leri kontrol etmek mümkün olabilirdi.

WeBMasteR
12.Temmuz.2015, 03:09
Kazanç sağlamak adına insanların zarar görmesine yol ararsanız uzun vadede çok şey kaybedersiniz.

Biz CPMfun firmasının reklamlarını bile istenmeyen pencereler açtığı için bir iki günde kaldırdık. Çoğu link kısaltma servisinde birden fazla ve zararlı yazılımın tiklanip indirilmesi şeklinde çalıştığını görüyoruz. Google ve bit.ly servisleri temiz. Böyle güvenilir servislerin kullanılmasını öneriyoruz.