PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Google'da Kaçıncı Sıradayımfirstluck
08.Temmuz.2015, 13:14
Google arama sonuçlarında arama yapılacak kelime veya cümleler sonucu birçok sonuç bulabilirsiniz. Bu sonuçların arasında yer edinebilmeniz için önemli etkenler bulunabilir. İnternet sayfa inşaanızın html inşaanızın günümüz google standartlarına uygun olması sizlerinde bulunmakta olan sitelerinizin konum edinebilmesini sağlamaktadır. Google'da kaçıncı sıradayım sorusuna yanıt olarak arama yapacağınız çıkan sonuçların içerisinden siteleri gezerek sitenizin yerini bulabilir, fakat kullanmakta olan toollar sayesinde internet site adresinizi ve arama yaptığınız kelimeyi yazarak sizin yerinize kaçıncı sırada olduğunuzu bulabilmektedir.


Google'da kaçıncı sıradayım (https://www.portalgrup.com.tr/blog/google-sira-bulucu) arama işlemi yaparken karşınıza çıkan arama sonuçlarında sitelerin hangi şekilde nasıl ilk sıralarda çıktığını görebilmektesiniz. Fazla tecrübe sonucu yapılan işlemlerin sonucu hangi cümle arama sonucunda hangi web sayfaların nasıl yer edinebildiğini anlamakta iseniz ilk sıralamalarda çıkabilmenizi kendinizde sağlayabilmektesiniz. Fakat konuyla ilgili fikirleriniz yok ise fikir alabileceğiniz kişilerin ne kadar deneyimli olabildiğini göstermesini rica edebilmeniz yapılacak çalışmaların sonucunun ne kadar olumlu olabileceği hakkında ki gayeniz kalmayabilir. Google sıra bulucu (https://www.portalgrup.com.tr/blog/google-sira-bulucu) sonuçları birden fazla nedene göre değişkenlik göstermesi sonucu arama hacimlerine dair yapılabilecek işlemler değişik olacaktır. Çalışma yapılabilecek cümlelerin aranma hacimleri sonu az olabilecek işlemlerle ilk sıralarda çıkabilmesi sağlanabilecektir. Aşırı derecede rakiplerin olduğu yerde işlerinizin çok güç olabileceğini ve uzun vadeli çalışmalar sonucu olumlu sonuçlar elde edebileceğinizi unutmayınız. Uzun süreli çalışmaların sonucunda pozitif sonuçlar alamama tarzı söz konusununda olmayacağını belirtebiliriz. Google arama sonuçları sonucu sektörel durumunuzla ilgili fazla tesirli ise yaptırabilmeniz gereken planlamayı SEO uzmanlarıyla olabilmesi kesin geri kazançlar getirmesinde etkili olabilmektedir.


Arama sonuçlarında üst kısımlarda çıkmak için aceleci davrandığınız takdirde, istediğiniz pozisyonlara alabilir ama sonunda bir daha arama sonuçlarında olamayabilirsiniz. Bunun sebebide yapılacak işlemlerin biranda olumlu sonuçları doğurması google tarafından yasaklı halde olabildiğini anlaşılması sonucu maddelere dair takıldığınız da yasaklanan internet sitelerin arasında yer edinebilirsiniz. Google'da arama sonuçlarında iyi sıralar almak istemekteyseniz kurumsal şirketlerle çalışmalar yapmanızı tavsiye edebiliriz.