PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Saray'ın odalarında beni bulabilirsen...erkolay
08.Temmuz.2015, 07:35
Latif Demirci'den güldüren koalisyon yorumu: Saray'ın odalarında beni bulabilirsen...
Seçimin üzerinden 1 ay geçmesine rağmen Cumhurbaşkanının hükümet kurmak için kimseyi görevlendirmemesi ve 'aslında erken seçim istediği'ne dair yorumlar gündemdeki yerini koruyor. Bu tartışmalara ilişkin ilgi çekici ve neşeli bir yorum Hürriyet karikatüristi Latif Demirci'den geldi.https://resim.webmaster.bbs.tr/image.uploads/08-07-2015/original-4d6882c7b4d399d15b51167963ba3415.jpg

Türkiye neredeyse 7 Haziran seçimlerinin yapıldığı günün akşamından beri 'koalisyon' seçenek ve ihtimallerini konuşuyor, ancak bir yandan da erken seçim gündemden düşmüyor. AKP'nin 7 Haziran seçiminin ardından meclisteki tek parti iktidarı çoğunluğunu kaybetmesinin ardından, özellikle Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın erken seçim yapılmasından yana olduğu yorumları yapılıyordu. Son günlerde ise seçimin üzerinden 1 ay geçmesine ve TBMM Başkanlığı seçimleri tamamlanmasına rağmen halen hiçbir parti liderine hükümet kurma görevini vermemiş olması tartışma yaratmıştı.

Hürriyet gazetesinin karikatüristi Latif Demirci, bu karmaşık konuyu bugün eğlenceli bir karikatürle ifade etti. Demirci'nin karikatüründe, hükümet kurma görevini almak için Ak Saray'a giden Başbakan Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la telefonda konuşuyor, ancak görevi vermeye çok gönüllü olmayan Erdoğan, Davutoğlu'ndan 1100 odalı sarayda kendisini bulmasını istiyor. Saray camlarının arkasında ise bir dönem tartışma ve espri konusu olan "eski Türk devletlerini temsil eden" sembolik askerlerden birinin nöbet tuttuğu görülüyor.

Radikal (https://www.radikal.com.tr/politika/latif_demirciden_gulduren_koalisyon_yorumu_sarayin _odalarinda_beni_bulabilirsen-1393109)