PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Php degisken sorunum yardim lutfen..

Lordy
30.Haziran.2015, 00:29
Merhaba

Index.html sayfamdan böyle değişkenler gidiyor ve bu değişkenleri alıp mail attırmak istiyorum ama değişken diğer sayfaya boş geliyor yardımcı olur musunuz?

url: "siparis_gonder.php?adsoyad="+$('input[name=adi_ekle]').val()+"&tel="+$('input[name=tel_ekle]').val()+"&email="+$('input[name=email_ekle]').val()+"&ilce="+$('input[name=ilce_ekle]').val()+"&adres="+$('textarea[name=adres_ekle]').val()+"&paket="+$('select[name=paket_ekle] option:selected').val()+"&odeme="+$('select[name=odeme_ekle] option:selected').val()+"&sehir="+$('select[name=sehir_ekle] option:selected').val(),

<?php$gonderen="[email protected]";$fullname = $_GET[“ad_ekleâ€]; $tel = $_GET[“tel_ekleâ€];$email = $_GET[“emailâ€]; $town = $_GET[“ilceâ€];$adress = $_GET[“adresâ€]; $packet = $_GET[“paketâ€];$paymenttype = $_GET[“odemeâ€]; $city = $_GET[“sehirâ€];$to = "[email protected]";$subject = ".$adiniz.";$message = "Fullname :".$adsoyad."<br>mobile number :".$tel." <br>city :".$sehir." <br>email :".$email." <br>town :".$town." <br>Adress : ".$adres." <br>packet :".$paket." <br> payment method :".$odeme."";$headers = "From: New Order<".$email.">\r\n"; $headers .= "Content-type: text/html\r\n";echo "Bilgileriniz alindi tesekkurler";?>

Doğru mu yapıyorum acaba? Yardım ederseniz sevinirim.

Teşekkür ederim şimdiden.

erkolay
30.Haziran.2015, 00:39
PHP kodla gösterdiğiniz alanda tırnak işaretlerinde farklılıklar var. Doğru olanlar sonlardakiler. Baştakilerin PHP dilinde yeri yoktur.

adress, ikinci kullanımda sondaki bir s harfi eksik.

Lordy
30.Haziran.2015, 00:43
Yok benim problemim hiç birşekilde doğru olsada değişkenlerin içi boş geliyor siparis_gonder.php ye erkoray bey bunun nedeni nedir ? degiskenleri GET ile aldiriyorum doğrumudur

erkolay
30.Haziran.2015, 01:32
Lordy arkadaş, yanlış yönlendirme yapmak istemem. PHP uzmanı değilim. Gördüğüm bariz hataları söyledim. Değişkenlerindeki kurallara ve gerekliliklerine hakim değilim.