PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Apple, Yeni Bir Patent Daha Satın Aldıbulent_dogan81
22.Haziran.2015, 10:00
iPhone'larda görmeye alışkın olduğumuz anten çizgileri yeni çıkacak modelde yok olabilir, işte detaylar... Çıkardığı cihazlarda tasarım konusuna ağırlık veren Apple, ne yazık ki satışa sunduğu her iPhone modelinde az da olsa...

iPhone'larda görmeye alışkın olduğumuz anten çizgileri yeni çıkacak modelde yok olabilir, işte detaylar... Çıkardığı cihazlarda tasarım konusuna ağırlık veren Apple, ne yazık ki satışa sunduğu her iPhone modelinde az da olsa anten çizgisine yer veriyordu. iPhone 6'da çok daha belirgin hale gelen bu çizgiler, anlaşılan sadece kullanıcıları değil aynı zamanda Apple'ı da rahatsız etti. Telefonun metal kısmında yer alan anten çizgileri için yeni bir patent alan firma, bu konu üzerinde yoğunlaştığını açık etmiş oldu. Aslına bakarsak patentin tam olarak iPhone'lar ile ilgili olduğunu söyleyemeyiz.


Metal tasarımlı cihazlarda kullanılacak olan teknoloji, MacBook ve iPad gibi cihazları da içerisine almakta. Üretilen yeni materyal, kullanıldığı cihazda sinyal geçişine izin verdiği gibi ayrıca metal görünümlü olmasıyla da dikkat çekiyor. Çizgisel yapıyı geride bırakmayı sağlayan bu yenilik ile daha göze hitap eden tasarımların ortaya çıkabileceğini belirtilmekte. Söz konusu patentin ne zaman kullanıma sokulacağı bilinmiyor. Yani söz konusu yeniliği sıradaki iPhone ya da iPad modelinde göremeyebiliriz. Ancak şu bir gerçek ki Apple, çizgisel yapıyı çok yakında terk edecek.

kaynak:https://www.milliyet.com.tr/apple-yeni-bir-patent-daha-satin-teknoloji-2077317/

Sir.Vanity
24.Haziran.2015, 23:34
Çizgilerin kalkması guzel oldu kap takınca sinyal düşüyor du.