PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Twitter'daki bu virüse DİKKAT!bulent_dogan81
22.Haziran.2015, 09:55
Uzun zamandır sosyal medya aracılığıyla yayılan virüslerden ses seda çıkmıyordu. Bu sessizliği son olarak Twitter bozdu.


https://webmaster.bbs.tr/attachment.php?attachmentid=214&stc=1


Sosyal medyayı kullananların sayısı her geçen gün durdurulamaz bir şekilde artarken, zararlı yazılımların, virüslerin kullanıcılara ulaşma ihtimali de gitgide artıyor.

Özellikle Facebook'ta bu sorunla sık sık karşılaşırdık. Arkadaşınızın hesabından gönderilen linkler, rastgele tanımadığınız kişilerle etiketlendiğiniz video ve paylaşımlar vs. Hatta zamanında benzer olayla Skype'ta karşılaştığım bile olmuştu.

Son olarak karşımıza çıkan şey ise Twitter'da. Direkt mesajlardan gelen ''şarkı harikaymış ;)'' ya da ''bu şarkı benden sana :)'' şeklinde gönderilen mesajda, gelen linke tıkladığınız zaman sizi Twitter oturum açma sayfasına yönlendiriyor. Ancak yönlendirildiğiniz bu sayfa aslında sahte bir sayfa. Eğer siz de Twitter hesabınız ile bu sayfaya giriş yaparsanız, sizin de nur topu gibi bir virüsünüz oluyor, aynı mesaj sizin profilinizden takip eden arkadaşlarınıza gönderiliyor.

kaynak:https://www.milliyet.com.tr/twitter-daki-bu-viruse-dikkat--teknoloji-2077280/