PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Apple, Hatalı iMac’leri Toplatıp Değiştiriyor…bulent_dogan81
22.Haziran.2015, 09:51
https://webmaster.bbs.tr/attachment.php?attachmentid=213&stc=1
Aralık 2012 - Eylül 2013 tarihleri arasında satılan 3 TB'lık iMac'ler için toplatılma kararı çıktı... Profesyonel fotoğrafçıların, tasarımcıların ve daha birçok çoklu medya kullanıcısının tercih ettikleri iMac'ler, bünyesinde taşıdığı sorunlu...


Apple, Hatalı iMac’leri Toplatıp Değiştiriyor…
Aralık 2012 - Eylül 2013 tarihleri arasında satılan 3 TB'lık iMac'ler için toplatılma kararı çıktı... Profesyonel fotoğrafçıların, tasarımcıların ve daha birçok çoklu medya kullanıcısının tercih ettikleri iMac'ler, bünyesinde taşıdığı sorunlu depolama alanları ile gündeme geldi. 3 TB boyutunda HDD'ye sahip olan iMac'lerin bir bölümü, ne yazık ki hatalı üretimden dolayı yenilenecek. Apple tarafından yapılan açıklamada, söz konusu tarihler arasında satışı gerçekleşen 3 TB'lık iMac modellerinde kronik bir problemin yer aldığı ve bazı şartlar altında sürücülerin hata verdiği belirtildi. Bunun adına bir değişim programı başlatan firma, garanti süresine bakılmaksızın hatalı üretim olan iMac'lerin sürücülerini yenileyecek.
Eğer bahsi geçen tarihler arasında 3 TB depolama alanına sahip 27 inç boyutunda bir iMac satın aldıysanız bilgisayarınızın sürücüsü hatalı olabilir. Ürünün tam olarak sorunlu olup olmadığını anlayabilmek için site üzerinden bir sorgulama sistemini devreye alan Apple, internet sayfası üzerinden cihazın seri numarasını girerek sahip olunan ürünün hatalı olup olmadığını anlamamızı sağlıyor. Kullandığınız iMac, haberdeki detaylara uyuyorsa size en yakın Apple Store'a uğrayarak ya da Apple Teknik Servis'e başvurarak yardım alabilirsiniz. Bilgisayarınız hatalı ise herhangi bir ücret talep edilmeden sorunun üstesinden gelinecek. Hatırlatmakta fayda var; destek almadan önce verilerinizi yedeklediğinize emin olun. Sürücünüz değişebileceğinden dolayı depoladığınız medyaları kaybetmeniz ihtimaller arasında.

kaynak: https://www.milliyet.com.tr/apple-hatali-imac-8217-leri-teknoloji-2077315/