PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Marilyn Manson Biyografisi - Grup Tarihçesi, Diskografisi ve Video Kliplerierkolay
20.Haziran.2015, 21:59
Marilyn Manson GrubuMarilyn Manson 1990'lardan beri genelde endüstriyel rock tarzında eserler veren Amerikalı bir rock grubudur.

https://resim.webmaster.bbs.tr/image.uploads/20-06-2015/original-8d89a740ee97a0e159c01e29c0b818c2.jpg


KuruluşGrup müziğe 1989 yılında Spooky Kids adıyla başladı. Grubun ilk kadrosunda gitarist Daisy Berkowitz, bas gitarist Olivia Newton Bundy ve keyboard'da Zsa Zsa Speck bulunmaktaydı. Grup ilk kurulduğunda bir "drum-machine" kullanılıyordu. Gruba kısa süre sonra Pogo takma adını kullanan keyboard'çı Madonna Wayne Gacy ve bas gitarist Gidget Gein katıldı. Bu kadro ile demo albüm kaydettiler. 1991'de "drum-machine"in yerini Sara Lee Lucas aldı. Grubun asıl amacı insanları şaşırtmaktı. Bu yüzden konserlerinde ilginç kıyafetler girip, alevli gösterielrde bulunuyorlardı. Grup dikkat çekmeyi başarmıştı. Nine Inch Nails grubunun beyni Trent Reznor'un dikkatini çeken grup onun firması Nothing Records ile anlaştılar.


Portrait Of An American FamilyPortrait Of An American Family albümünün kayıtları 1993'te bitti. Bu arada Marilyn Manson, bas gitarist Gidget Gein'in yerine Twiggy Ramirez'i aldı. Albüm ilk single Get Your Gunn ile birlikte iyi eleştiriler aldı. Turneden sonra Anton LaVey ile buluşan Manson "muhterem" anlamına gelen ve genelde rahipler için kullanılan "Reverend" unvanını aldı. Bir konser sırasında Sara Lee Lucas'ın baterisini yakarak onu gruptan atan Marilyn Manson, onun yerine gruba Ginger Fish'i aldı. Bu arada 1995'te Smells Like Children adlı EP'sini yayımlayan grup Sweet Dreams single'ları ile MTV'de sıkça gösterilmeye başladı ve büyük bir hayran kitlesi kazandı.


Antichrist SuperstarGrup bir kıyameti anlatacağını söyleyen Marilyn Manson, yeni albümü Antichrist Superstar üzerinde çalışmaya başladı. Ancak grup elemanları arasında büyük sorunlar yaşanıyordu. Uyuşturucu kullanımı da büyük sorunlara neden oluyordu. Bu dönemlerde gitarist Daisy Berkowitz grubu bıraktı. Albümdeki çoğu gitarı bas gitarist Twiggy Ramirez çaldı. Daha sonra adı gruba Kabbala inancında dünyanın yaratılışı anlamına giren Zim Zum girdi. 1996'da yayınlanan albümün ve The Beautiful People single'ının başarısıyla da grup yaptıkları en büyük turneyi gerçekleştirdiler. Ancak grubun popüleritesi artarken de görünüşleri ve sözleri yüzünden tepkiler yağmaya da başlamıştı.Mechanical AnimalsYeni albüm Mechanical Animals hazırlıkları devam ederken Marilyn Manson bir yandan da filmlerde roller almaya devam ediyordu. Kendi hayatını anlatan Long hard Road Out Of Hell adlı kitabı da yazmıştı. Albüm 1998'te yayınlandı. Albüm çıkmadan Zim Zum şarkı yazımında katkıda bulunmasına rağmen gruptan ayrıldı ve yerine John 5 geldi. Marilyn Manson, bu albüm sırasında adını Omega koyduğu ve David Bowie etkileşimli bir rock starı oynamaya başladı. 1999'da turne sırasında Columbine Lisesi katliamı yaşandı. Marilyn Manson da katil çocukları etkileyen bir rol model olmakla suçlandı. Baskılar yüzünden grup turneyi yarıda kesti ve uzun süre sahnelerden uzak kaldı.Holy WoodBaskılar yüzünden sessizliğe çekildi. Sadece 1999'da The Last Tour On Earth adlı bir konser albümü yayınladı. Marilyn Manson da stüdyoya çekilip yeni şarkılarla uğraşıyordu. 2000'de Holy Wood (In The Shadow Of The Valley Of Death) yayımlandı. Manson albümde, Columbine sonrası hissettikleriyle, Amerika popüler kültürünü eleştirmişti. Eleştirmenler tarafından çok beğenilse de albüm çok fazla satmadı.


The Golden Age Of GrotesqueMarilyn Manson, Holy Wood ile beraber kafasındaki üçlemeye son vermişti. Yeni albümde 1930'lar etkilerini yansıtma planları vardı. Bu sırada bas gitarist Twiggy Ramirez fikir ayrılıkları yüzünden gruptan ayrıldı ve yerine Tim Skold girdi. Tim Skold müzikal anlamda elektronik müziğe daha yatkındı ve onun etkisiyle Marilyn Manson müzikal anlamda biraz daha değişmişti. 2003'te çıkan The Golden Age Of Grotesque birinci sıradan listelere girdi. Turnesinde 1930'lara uygun olarak kıyafetler ve gösteriler kullanıldı. 2004'te grup bir Lest We Forget adlı "best of" yayımladı. Best of albümünden sonra gitarist John 5 da gruptan ayrıldı.


Eat Me Drink Me5 Haziran 2007 'de grubun yeni albümü Eat Me Drink Me piyasaya sürüldü. Albümde Marilyn Manson'ın eşi Dita Von Teese'den ayrıldıktan sonra yaşadıkları yüzünden aşk temasının baskınlığı albümü öteki Manson albümlerinden ayırdı. Diğer bir farklı yön ise albümün Marilyn Manson ve Tim Skold ile beraber kaydedilmesiydi. Bu dönemde grupta 1990'dan beri keyboard çalan Madonna Wayne Gacy de gruptan ayrıldı. Albümün kaydedilmesinden sonra da Chris Vrenna keyboarda ve Rob Holliday bas gitara alındı. Grubun basçısı Tim Skold ise gitara geçti. Albüm Billboard listelerinde 8 numaraya kadar çıktı. Albüm turnesi sırasında Tim Skold gruptan ayrıldı ve turneyi eski Limp Bizkit gitaristi Wes Borland ile bitirdiler.The High End of LowManson, eski bas gitaristi Twiggy Ramirez'in gruba dönmesiyle beraber albüm kayıtlarını bitirdi ve Mayıs 2009'de yeni albümü The High End of Low'u yayınladı.Born VillainMarilyn Manson, 2012 Mart'ında No Reflection adlı teklisini çıkarmıştır. Bu teklinin bulunduğu albüm olan Born Villain, 1 Mayıs 2012'de yayımlandı.Üyeler
Marilyn Manson - Vokal (1989'dan beri)
Twiggy Ramirez - Bas gitar (1993-2002, 2008), Gitar, (2009'dan beri)
Fred Sablan - Bas gitar (2010'dan beri)
Jason Sutter - Bateri (2012'den beri)

Eski üyeler
Wes Borland
Tim Skold
Rob Holliday
Madonna Wayne Gacy
Mark Chaussee
John 5
Twiggy Ramirez
Zim Zum
Daisy Berkowitz
Sara Lee Lucas
Gidget Gein
Olivia Newton Bundy
Zsa Zsa Speck

Diskografi


1994 - Portrait of an American Family
1995 - Smells Like Children (EP Remix)
1996 - Antichrist Superstar
1998 - Mechanical Animals
1999 - The Last Tour on Earth (Canlı konser albümü)
2000 - Holy Wood
2003 - The Golden Age of Grotesque
2004 - Lest We Forget
2007 - Eat Me, Drink Me
2009 - The High End of Low
2012 - Born Villain
2015 - The Pale Emperor


Marilyn Manson (Brian Hugh Warner)

https://resim.webmaster.bbs.tr/image.uploads/20-06-2015/original-e311e4efda94489a95666bcb3c2f5b5d.jpg

Brian Hugh Warner ya da sahne adıyla Marilyn Manson (5 Ocak 1969, Canton), ABD'li şarkıcı. Kendi adını taşıyan Marilyn Manson grubunun lideridir. Adını dünyaca ünlü oyuncu Marilyn Monroe ve seri katil Charles Manson'dan almıştır.

KitaplarÜzerinde uzun süre çalıştığı otobiyografisi ve yaşadıkları sorunları anlatan kitap The Long Hard Road Out of Hell -ki hayat hikâyesinin yanında kendi dizaynları da kitabın içerisinde yer almakta- basında yayılan dedikoduların aksine dinleyenleri kadar nefret edenlerden de çok ilgi gördü. Neille Strausses'un yardımlarıyla yazılan kitap 1998'de yayınlanmıştı.


Marilyn Manson'un 1996 çıkışlı Antichrist Superstar, 1999 çıkışlı Mechanical Animals ve 2001 çıkışlı Holy Wood albümlerinin oluşturduğu bütüne verilen isim Manson Triology'dir. Manson'un Trylogy'deki albümleri bir hikaye, bir tema etrafında oluşmuştur. Marilyn Manson bu üçleme hakkında Holy Wood adında bir de kitap yazmıştır.


SanatMarilyn Manson 1999'da resim çizmeye de başlamıştı. Şarkı söylemekten çok resim yapmayı sevmiştir. The Golden Age of Grotesque adındaki (grubun aynı isimde albümü de vardır) resim sergisini 2002'de açmıştır. Lest We Forget albümünün kapağındaki resim de Marilyn Manson tarafından çizilmiştir.

FilmleriManson ilk olarak David Lynch'in Kayıp Otoban filminde rol alır. Gözüktüğü diğer önemli filmler Asia Argento'nun Aldatan Yürek ve Lucy Liu'nun başrolünde oynadığı Diriliş: Vampir Avcısı'dır. Manson, Michael Moore'un silahlanma karşıtı belgeseli Benim Cici Silahım'da da görüşlerini açıklamıştır çünkü Columbine Lisesi Katliamı'nın sorumlularından biri olarak Marilyn Manson gösterilmektedir. Manson Phantasmagoria: The Visions of Lewis Carroll adlı bir film çekip, başrol oynama planlarını açıklamıştır. Amerikan yapımı Sons of Anarchy dizisinin final sezonunda Ron Tully karakteriyle dizide yer almıştır.

Özel yaşamıMarilyn Manson'ın en önemli ilişkisi Rose McGowan ile olandı. Manson aktris için Mechanical Animals'taki birçok şarkıyı yazmış ve Posthuman şarkısında onun sesini de kullanmıştır. 2001'de ayrıldılar. Aynı sene Manson model Dita Von Teese ile sevgili oldu ve çift 2004'te evlendi. Para-noir şarkısını da söyleyen Von Teese, 2007'de Manson'dan boşanma davası açtı ve çift aynı sene ayrıldı. Marilyn Manson ondan sonra Evan Rachel Wood ile aşk yaşamış ancak ayrılmıştır. Heart Shaped Glasses klibinde beraber oynayan çift, sevişme sahneleriyle dikkat çekmişlerdir. Eat Me, Drink Me albümündeki şarkılar da Evan ve eski eşi Von Teese için yazılmışlardır.

Resmi web sayfası: www.marilynmanson.com


Grup Hakkında Wikipedia Sayfası (https://tr.wikipedia.org/wiki/Marilyn_Manson_%28m%C3%BCzik_grubu%29)
Marilyn Manson (Brian Hugh Warner) Hakkında Wikipedia Sayfası (https://tr.wikipedia.org/wiki/Marilyn_Manson)

erkolay
20.Haziran.2015, 22:02
Marilyn Manson - This Is The New *hit


u21aTl7lmHw

Music video by Marilyn Manson

(C) 2003 Nothing/Interscope Records

Sir.Vanity
21.Haziran.2015, 03:55
Marilyn Manson'un büyük faniyim bu konuyu gorunce çok mutlu oldum:)

Bu arada marilyn manson - deep six

Yaklasik 2 3 ay önce çıktı dinlemenizi öneririm.