PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : MythTV 0.27.5 Yayınlandıerkolay
17.Haziran.2015, 21:23
GNU GPL lisansı ile dağıtılan özgür, açık kaynak kodlu dijital video yazılımı (DVR) MythTV, 0.27.5 sürümüne güncellendi. Henüz resmi duyurusu yapılmayan 0.27.5 sürümünün paketleri, yansılarda yerini aldı.

https://www.mythtv.org/w/images/d/de/MythCenter-wide.png

2002 yılından bu yana geliştirilen yazılım; ilkin, yalnızca GNU/Linux işletim sistemi üzerinde çalıştırmak için yazılmış olmasına karşın, sonradan BSD ve MacOS X de desteklenmiş, son dönemlerde ise Microsoft Windows üzerinde çalışan bir versiyonu (https://www.mythtv.org/wiki/MythTV_on_Windows) da çıkarılmış.

MythTV kullanıcıya, HDTV dahil analog veya dijital TV yayınlarını izleme ve kaydetme; canlı TV şovlarını durdurma, atlatma, geri sarma; anlaşmazlıkları önlemek için akıllı program kayıtları yapma; çocuklar için ebeveyn koruması; DVD’leri izleme ve arşivleme; dijital müzik koleksiyonlarını dinleme gibi olanakları ve çok daha fazlasını sağlıyor.

Geliştiriciler, yeni sürümde çeşitli hataların düzeltildiğini ifade ediyorlar. Tüm kullanıcıların hata düzeltmeleri içeren yeni sürüme yükseltme yapmalarının tavsiye edildiği ifade edildi.

MythTV 0.27.5 hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için resmi duyurusu yapıldıktan sonra sürüm notlarını (https://www.mythtv.org/wiki/Release_Notes_-_0.27.5) inceleyebilirsiniz.

https://www.getgnu.org/images/mythtv-epg.png

MythTV 0.27.5 edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.
İndirme sayfası (https://www.mythtv.org/download) (Resmi duyuru yapıldıktan sonra)
github.com (https://github.com/MythTV/mythtv/)
MythTV 0.27.5 (https://github.com/MythTV/mythtv/archive/v0.27.5.tar.gz)


GetGNU (https://www.getgnu.org/yazilim/coklu-ortam/mythtv-0-27-5-cikti.html)