PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Google, Chrome'un Mac sürümünü geliştiriyor!erkolay
16.Haziran.2015, 22:37
Google, Chrome'un Mac sürümünü geliştiriyor! Google, Mac kullanıcılarının Safari alışkanlığını ortadan kaldırmaya kararlı görünüyor! Windows kullanıcılarının yaşadığı güvenlik ve gizlilik sorunlarıyla yetinmeyen yazılımın şimdi de MAC kullanıcıları için bela olmayı kafaya taktığını öğrenmiş bulunmaktayız. :)

https://resim.webmaster.bbs.tr/image.uploads/16-06-2015/original-935844c4d5a9fad53a3866e85e020083.jpg


Google kısa bir süre önce Chrome tarayıcısına yeni bir fonksiyon ekleyerek flash animasyonlar için "duraklatma" seçeneği sunmuştu. Bu sayede dizüstü bilgisayarlar için pil tasarrufu yapılabilmesi hedefleniyordu.


Şirket şimdi Mac kullanıcılarının öneri ve şikayetlerini göz önünde bulundurarak OS X kullanıcılarının bir numaralı tercihi olan Safari gibi verimli bir tarayıcı yaratmak için kolları sıvadı.


Google'ın kıdemli yazılım mühendisi Peter Kasting, Mac kullanıcılarının Chrome internet tarayıcısı ile ilgili bildirdikleri tüm sorunları çözmek için çalıştıklarını doğruladı. Kasting, şimdiye kadar OS X için atılan adımlar arasında tarayıcı güç tüketimini azaltma konusunda ilerleme kaydedildiğini belirtti.


Chrome'un RAM kullanımını geliştirmek için de çalışma yaptıklarını söyleyen Kasting, tarayıcı sekmeleriyle ilgili bir optimizasyon üzerine çalıştıklarını, arka plan sekmelerinin render önceliğinin düşürülmesiyle birlikte CPU kullanımının rahatlatılacağını da sözlerine ekledi.

CHIP (https://www.chip.com.tr/haber/google-chromeun-mac-surumunu-gelistiriyor_56366.html)

deniz
16.Haziran.2015, 22:43
Vallahi girişi çok doğru ve güzel yapmışsın da usta, Google amcayı da kızdırmayasın...

erkolay
16.Haziran.2015, 22:53
Ne yapayım Deniz? Chrome'u tarayıcı olarak göremiyorum ne yazık ki. Google amcayı kızdırmayalım diye görüşümüzü söyleyemeyecek miyiz?