PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Youtube Gaming Duyuruldukazanova21641
16.Haziran.2015, 08:11
https://webmaster.bbs.tr/attachment.php?attachmentid=190&stc=1


Oyuncuların vazgeçilmez platformlarından biri olan Twitch'i satın almayı deneyen Google, bu hedefini gerçekleştirememiş ve Google'dan sonra Amazon, Twitch'i satın almıştı. Şimdi ise Google'dan Twitch'e direkt olarak rakip olacak bir servis olan YouTube Gaming ortaya çıktı. Henüz tüm detayları bilinmeyen YouTube Gaming serivisi, yayın yapan oyuncular ve oyun meraklıları için bir servis. Oyunlar hakkındaki kanalları ve canlı yayınları her biri ayrı link şeklinde değilde oyun başlığı altından takip edebileceğiniz ve 60 fps canlı yayınları takip edebileceğiniz bir platform olacak.


YouTube Gaming, hem bilgisayarlardan hem de mobil cihazlardan aktif olarak kullanılabilecek. Örnek vermek gerekirse Counter Strike: Global Offensive isimli oyunu takip ediyorsunuz ve bu oyun hakkında canlı yayınları, etkinlikleri, inceleme ve oyun içi videoları izlemek istiyorsunuz. Bunun için ayrı ayrı kanallara abone olmak yerine YouTube Gaming servisi üzerinden Counter Strike: Global Offensive sayfasına abone olmanız yeterli olacak. Tek bir sayfaya abone olarak, ilgilendiğiniz oyunla ilgili tüm yayınlara ve videolara ulaşabileceksiniz.


HTML5 kullanacak olan YouTube Gaming henüz aktifleştirilmedi. Ancak aktifleştiği zaman iOS ve Android uygulamalarıyla birlikte oldukça popüler bir servise dönüşecek gibi duruyor. YouTube Gaming servisi, 2016 yılında kullanıma sunulacak.

kaynak:https://donanimgunlugu.com/youtube-gaming-ozelligi-duyuruldu/