PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ebru Akagündüz: Couchbase 2.x İçin nagios-plugin-couchbase Güncellemesierkolay
06.Haziran.2015, 21:09
Couchbase 2.x İçin nagios-plugin-couchbase Güncellemesi
nagios-plugin-couchbase (https://github.com/YakindanEgitim/nagios-plugin-couchbase), iki yıl önce Necdet Yücel'in düzenlediği Yakından Eğitim (https://www.nyucel.com/2013/03/yakndan-egitim.html) ile ortaya çıktı. Bu projeyi Kaan (https://kozdincer.blogspot.com.tr/)'ın danışmanlığında geliştirdim. Daha önce kullanmadığım Nagios, Couchbase'i kullanmam ve NoSQL kavramlarını öğrenmem bakımından oldukça faideli bir proje olmuştu :).

Projeye ilk başladığımız zamanlar geliştirimi Couchbase 2.0 üzerinde yapıyordum. Şimdi Couchbase 2.x serisi (https://www.couchbase.com/jp/downloads-all) kararlı halde ve 3.0'ın beta aşamasındalar. Ben de eklentiyi güncelledim ve artık Couchbase 2.x ile uyumlu diyebiliyorum :).

Eklentiye birkaç yama gönderilmişti onları aldım, bir de her güncellemede yeniden .cfg oluşturması uzun sürmesin diye örnek bir dosya ekledim. Bu arada proje aynı zamanda nagios-exchange (https://exchange.nagios.org/directory/Plugins/Databases/nagios-2Dplugin-2Dcouchbase/details)'de de yer alıyor ^_^.

Bu projeyi geliştirmemi sağlayan Yakından Eğitim ekibine teşekkürler.

Kaynak: Ebru Akagündüz: Couchbase 2.x İçin nagios-plugin-couchbase Güncellemesi (https://www.ebruakagunduz.com/2015/04/couchbase-2x-icin-nagios-plugin.html)