PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Diyarbakır HDP Mitinginde Patlama, Ağır Yaralılar VarWeBMasteR
05.Haziran.2015, 17:32
Biraz önce HDP'nin Diyarbakır mitingini Denge TV'den canlı izlerken üstüste biri hafif, diğeri güçlü olmak üzere iki patlamaya şahit olduk. Yüzbinlerin tarihi bir seçim mitingi gerçekleştirdiği HDP'nin İstasyon Meydanı'ndaki mitinginde nedeni belli olmayan bir patlama meydana geldi. Patlamada yaralananlar ambulanslarla hastaneye taşınırken, polis ise kitleye saldırmaya başladı.

https://pbs.twimg.com/media/CGv2muWUcAA61c_.jpg

https://pbs.twimg.com/media/CGv3c3sU8AALFZ7.jpg

https://pbs.twimg.com/media/CGv3c9fUYAIQ-0u.jpg

https://pbs.twimg.com/media/CGv26c5XIAAdt-T.jpg

https://pbs.twimg.com/media/CGv1p_EXEAAoaTm.jpg

https://pbs.twimg.com/media/CGv2ZhWWgAIOtTz.jpg

Tarihi buluşmalardan birine daha tanıklık eden Diyarbakır'da yüzbinlerin aktığı İstasyon Meydanı'ndaki HDP mitinginde, alandaki trafodan kaynaklandığı belirtilen fakat kaynağı tam olarak belirlenemeyen bir patlama meydana geldi. HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın tam sahneye çıkacağı anda yaşanan patlamada çok sayıda kişi yaralanırken, yaralılar yurttaşların açtığı koridorlardan ambulanslara taşınarak hastanelere götürüldü.

Diyarbakır'da patlama sonrası polis kitleye saldırıyor - SON DAKİKA (https://www.diclehaber.com/tr/news/content/view/460587?from=675588005)

WeBMasteR
05.Haziran.2015, 18:55
5 Haziran 2015

Selahattin Demirtaş'ın sahneye çıkacağı anda yaşanan patlamada çok sayıda kişi yaralanırken, patlamanın ardından polis kitleye saldırmaya başladı

Zh2LPxKb3x8

Yüz binlerin tarihi bir seçim mitingi gerçekleştirdiği HDP'nin İstasyon Meydanı'ndaki mitinginde nedeni belli olmayan bir patlama meydana geldi.

İlk bilgilere göre trafodan kaynaklandığı sanılan patlamada yaralananlar ambulanslarla hastaneye taşınırken, polis ise kitleye saldırmaya başladı.

Tarihi buluşmalardan birine daha tanıklık eden Diyarbakır'da yüz binlerin aktığı İstasyon Meydanı'ndaki HDP mitinginde, alandaki trafodan kaynaklandığı belirtilen fakat kaynağı tam olarak belirlenemeyen bir patlama meydana geldi. HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın tam sahneye çıkacağı anda yaşanan patlamada çok sayıda kişi yaralanırken, yaralılar yurttaşların açtığı koridorlardan ambulanslara taşınarak hastanelere götürüldü.

Yaralıların taşındığı esnada polis ise gaz bombalarıyla kitleye saldırıya geçti.

DBP ve HDP yöneticileri miting alanında yaptıkları anonsta halkı sakin olmaya ve saldırganlara gereken cevabı 7 Haziran'da sandıkta vermeye çağırdı.

Özgür Gündem editörlerinden Sedat Yılmaz, twitter hesabından alanda iki ayrı patlama yaşandığını ve bomba düzeneğinin hala alanda olduğu bilgisini aldıklarını yazdı.

DİHA, İMC TV, Sendika.Org

erkolay
05.Haziran.2015, 19:40
HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Patlama Sonrası İlk Açıklaması: Kirli Provokasyon

https://i2.radikal.com.tr/695x575/2015/06/05/fft86_mf4775113.Jpeg

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Diyarbakır'daki miting alanında meydana gelen patlamaya ilişkin "Bunların hepsi, HDP'yi baraj altında bırakmaya çalışan kirli provokasyonlardır. Bu seçimi yapacağız, bu barajı aşacağız" dedi. Demirtaş, sağduyu çağrısı da yaptı.HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ise patlamanın, miting alanından konuşma yapmak üzere aracından çıkmak üzere olduğu sırada meydana geldiğini söyledi. Provokasyonlara karşı sağduyu çağrısı yapan Demirtaş, ilk açıklamasında şunları söyledi: "Bunların hepsi, HDP'yi baraj altında bırakmaya çalışan kirli provokasyonlardır. Bu seçimi yapacağız, bu barajı aşacağız.

Provokasyonların ardı arkası kesilmiyor. Bunların hepsi HDP'yi baraj altında bırakmaya çalışan kirli provokasyonlardır.


DEMİRTAŞ: AMAÇ ÇATIŞMAYI TÜM KENTE YAYMAKTI
Amaç alanda patlama yapıp çatışmaları tüm kente yaymaktı. Herkes sağduyulu olmalı. Tüm arkadaşlar sokaklardan çekilsin, Diyarbakır il binası önünde buluşalım. Arkadaşlarımız çok dikkatli olsunlar, hiç bir provokasyon yaşanmasın, tahrik etmek isteyenler olabilir.


Bu barajı aşacağız. Demokratik hakkımızı sandıkta kullanacağız."

Radikal

deniz
05.Haziran.2015, 20:10
Amed'deki patlamayı yaşayan halka, yaralılara ve Türkiye'ye geçmiş olsun. Olayla ilgili bilgi kirliliği mevcut. Bazı yerlerde ölüm varlığından bahsediliyor ancak umarım hayatını kaybeden kimse olmaz. Tüm oylar insan hayatından önemli değildir. Tekrar ediyoruz ama kan üzerine kurulacak düzeniniz batsın!

WeBMasteR
06.Haziran.2015, 07:15
4 insanın hayatı daha çalındı.

AKP düşüyor ve düştükçe daha çok korkuyor. Ama korkunun ecele faydası yok artık.

tohumdan ve topraktan korkuyorlar.
akan sudan ve hatırlamaktan korkuyorlar.
sımsıkı bir elmayı dişler gibi gülmekten korkuyorlar.
yağmurda çırılçıplak ağlamaktan korkuyorlar.
umuttan korkuyorlar robeson, umuttan.

korkuyorlar, korkuyorlar.
şafaktan korkuyorlar.
korkuyorlar, korkuyorlar.
sevmekten korkuyorlar.

https://i.imgur.com/R990s3w.jpg