PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : HDP'nin seçim aracına silahlı saldırıerkolay
04.Haziran.2015, 00:04
Provokasyon Can Aldı: HDP'nin seçim aracına silahlı saldırı


7 Haziran 2015 Milletvekili Seçimleri'ne zor koşullara rağmen en iyi hazırlanan parti Halkların Demokratik Partisi desek hata olmaz sanırım. Ve büyük ihtimalle de bu çalışmaların meyvesini yiyip antidemokratik, çağdışı ve 12 Eylül darbe artığı uygulaması olan %10 barajını aşacaklar. Bu durumu kabullenemeyen çevrelerce seçim sabote edilmek isteniyor. Özellikle HDP bürolarına ve çalışmalarına yapılan saldırılarla, 6-7 Ekim'de devletin Kobane'ye Yardım için izin vermesini sağlamak amacıyla sokaklarda şiddetli eylemlerin olduğu günlerin yeniden yaşanması isteniyor. Bu sayede HDP'ye olan ilginin kırılması amaçlanıyor.

İşte yine bu tür provokasyonlardan biri daha gerçekleşti ve bir insanın hayatı çalındı. İnsan hayatını hiçe sayarak, kendinizce mevcut düzenin devam ettirileceğini sanıyorsanız, o düzen yıkılmaya mahkumdur. Korkunun ecele faydası yok...

https://i.radikal.com.tr/695x575/2015/06/03/fft86_mf4750099.Jpeg

Bingöl'ün Karlıova İlçesi Serpmekaya mevkiinde silahla ateş açılmış olarak bulunan HDP minibüsünün şoförü Hamdullah Öğe öldürülmüş olarak bulundu.

Bingöl'ün Karlıova İlçesi'nde HDP'ye ait seçim aracının şoförü Hamdullah Öğe, silahla vurularak öldürülmüş olarak bulundu. Öğe'yi öldüren saldırganların minibüse de silahla ateş açtığı belirlendi. Karlıova HDP İlçe Başkanlığı'na ait olan ve seçim çalışmalarında kullanılan minibüs, bu akşam saatlerinde ilçeye 5 kilometre mesafedeki Serpmemaya ile Aşağıçayır mevkileri arasında terk edilmiş olarak bulundu. Minibüse silahlarla ateş açıldığı tespit edilirken, aracın şoförü Hamdullah Öğe'nin izine rastlanılmadı. Öğe'nin kaçırılma ihtimali üzerinde durulurken, bölgeye sevk edilen jandarma ekipleri çevrede arama tarama faaliyetinde bulundu.

MİNİBÜSE DE ATIŞ AÇILMIŞ
Öğe'nin cesedi minibüse yaklaşık 100 metre mesafede bulundu. Yapılan ilk incelemede Öğe'nin silahla ateş açılarak öldürüldüğü belirlendi. Saldırganların ayrıca HDP seçim minibüsüne de silahlarla ateş açtıkları tespit edildi.

Öğe'nin cesedi Karlıova Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Güvenlik güçleri araç ve çevrede geniş çaplı incelemelerde bulundu. Saldırgan ya da saldırganları yakalamak için bölgede geniş çaplı araştırma başlatıldı.

(DHA)

deniz
04.Haziran.2015, 00:35
Kan can üzerine kurulacak bir iktidarı istemiyoruz. Seçimin kaybedeni çoktan belli olmuştur. Hatalar kabul edileceğine silaha sarılmak, insanları kin ve nefrete davet etmek ne kadar aciz kaldıklarını gösteriyor.

Daha önce DEP'ti sanırım, bu tür provakasyonlar olduğu için seçimlerden çekilmişti. Bu saldırılar da HDP'nin çekilmesi için düzenleniyor ya da insanların sabrını zorlayıp 6-7 Ekim olayları gibi sokağa dökülmeleri amaçlanıyor.

Şu 3 gün içinde başka can kaybı olacak diye kaygılanıyorum. Aman kimse bu provokasyonlara gelmesin. Demokratik tepkiler illaki olacaktır ama kimse şiddete başvurmasın lütfen.