PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Heron, Twitter'ın Yeni Analiz Robotu Daha Hızlıerkolay
03.Haziran.2015, 23:16
Twitter'ın Yeni Analiz Robotu Heron Dikkat Çekiyor Twitter firmasını geliştirmiş olduğu yeni analiz robotu olan Heron, Bir önce ki sisteme göre 15 kat daha da hızlı. Twitter sayfasının ne kadar görüldüğü ya da var olan videoların ne kadar izlendiği hakkında detayları bizlere sunuyordu... https://www.veteknoloji.net/resimler/haberler/twitter-in-yeni-analiz-robotu-heron-dikkat-cekiyor.png
Twitter firmasını geliştirmiş olduğu yeni analiz robotu olan Heron, Bir önce ki sisteme göre 15 kat daha da hızlı. Twitter sayfasının ne kadar görüldüğü ya da var olan videoların ne kadar izlendiği hakkında detayları bizlere sunuyordu. Bu tarz işlemleri ise eski sistemde yer alan Storm adına sahip robot gerçekleştiriyordu.


Firma geliştirmiş olduğu yeni sistem olan Heron sadece analitik işlemlerde değil aynı zamanda popülerite listesini oluşturma hızında da başarı gösterek bu konu içerisinde sitede üzerinde yoğunluğu yaklaşık olarak üç kat daha azaltacak.https://www.veteknoloji.net/resim/haber/images/blog-figure-5-520x487%5B1%5D.png

Heron işlemlerin sürecinde izole olarak etki göstereceğinden, Hata ayıklama işlemi oldukça hılzı birş ekilde gerçekleştecek. Storm ile aynı API desteği kullanacak olan Heron, Şuanda şirketin bünyesi altında kullanılayı. Ek olarak Heron geliştiricilere yönelik hafifliği ve kolaylığı ile büyük bir avantaj sağlayacak.


Twitter, sayfanın ne kadar görüldüğü veya videonun ne kadar izlendiği hakkında detaylı bilgiler veriyordu. Bu analizleri Storm adında bir robot hazırlıyordu.

Fırtına (Storm) dindi ve yerine on beş kata kadar daha hızlı olan Heron geldi. (Heron, üçgenin alanını bulmaya yarayan formülü bulan reiz)Heron sadece analitik işlemlerde değil aynı zamanda popülerite listesinin oluşma hızında da artış göstererek bu konuda sitedeki yoğunluğu üç kat daha azaltacak. Heron işlemleri izole olarak yapacağından, hata ayıklama işlemi çok daha hızlı bir biçimde gerçekleşecek. Selefi Storm ile aynı API'leri kullancak Heron, şu anda şirket tarafından kullanılıyor. Ayrıca Heron geliştiricilere hafifliği ve kolaylığı ile büyük bir kolaylık sağlayacak.


Yapılan açıklamada Heron'un Twitter altyapısında 3 kat rahatlamaya sebep olduğunu ve altyapıdaki verimlilikte önemli bir iyileşmeye yol açtığı bildirildi.

Veteknoloji (https://www.veteknoloji.net/haber/twitter-in-yeni-analiz-robotu-heron-dikkat-cekiyor-76977.html)