PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu yılın Nexus telefonları LG ve Huawei'denerkolay
02.Haziran.2015, 21:07
Bu yılın Nexus telefonları LG ve Huawei'den Her yeni Android sürümüyle piyasaya çıkan safkan Android Nexus modellerini, bu yıl LG ve Huawei 2 ayrı ürün olarak hazırlayacak.
Hem uygun fiyatlı hem de yüksek performanslı olmaları, üstüne su katılmamış Android deneyimi sunmaları sebebiyle akıllı telefon meraklıları tarafından büyük bir ilgiyle takip edilen Nexus serisi, geçtiğimiz sene 6 inçlik Nexus 6 ile hayal kırıklığına uğratmıştı. Bu hayal kırıklığı elbette ki telefonun "kötü" olmasından kaynaklanmıyor. 6 inçlik "tablet" diyebileceğimiz bir telefonun, Nexus meraklıları için sunulan tek yeni ürün olmasıydı hayal kırıklığını yaratan. Elbette ki phablet kullanıcıları bulunuyor fakat hala ağırlık 5 – 5.2 inç arası ekrana sahip olan modellerde.https://www.btnet.com.tr/wp-content/uploads/2015/05/nexus-1.jpg (https://www.btnet.com.tr/99854-bu-yilin-nexus-telefonlari-lg-ve-huaweiden.html/nexus-1)


Bu sene Nexus meraklıları 6 inçlik devasa bir telefona mahkum olmayacaklar. Ortaya çıkan bilgilere göre hem LG, hem de Huawei yeni Nexus'lerin üzerinde çalışıyorlar. LG'nin Angler kod adlı akıllı telefonunun 5.2 boyutunda bir ekrana sahip olacak. Snapdragon 808 çipsetini alması beklenen bu ürün, yüksek ihtimalle yenilenmiş bir Nexus 5 olacak.https://www.btnet.com.tr/wp-content/uploads/2015/05/nexus-tepe.jpg (https://www.btnet.com.tr/99854-bu-yilin-nexus-telefonlari-lg-ve-huaweiden.html/nexus-tepe)


Huawei'nin el atacağı modelin ise 5.7 inçlik bir ekranın yanı sıra Snapdragon 810 çipsetini kullanacağı belirtiliyor. Her iki telefonun da bu yıl Ekim ayı civarında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

BTNet (https://www.btnet.com.tr/99854-bu-yilin-nexus-telefonlari-lg-ve-huaweiden.html)