USB boyutunda bilgisayar

Yerli bilgisayar markalarından Technopc, USB boyutunda bilgisayar modelini tanıttı. USB bellek boyutunda olan bilgisayar STICK PC olarak lanse ediliyor. Windows 8.1 işletim sistemini barındırıyor. İster bir TV’ye isterse bir monitöre masaüstü bilgisayar bilgisayar deneyimini taşıyor. Bilgisayarın modeli Technopc MX40 STICK PC.

Alışkanlıkları altüst edecek kullanım kolaylığı sayesinde hem ev kullanıcılarının hem de kurumsal dünyanın ihtiyaçlarına benzersiz bir çözüm sunan Technopc MX40 STICK PC, HDMI girişi bulunan bütün televizyon ve monitörlerde çalışabiliyor. Windows 8.1 işletim sistemli bir bilgisayarı inanılması güç bir alana sığdırarak cebinizde taşımanıza olanak veren Technopc MX40 STICK PC, televizyonları bir akıllı TV’ye dönüştürmenin çok ötesinde bir deneyim vadediyor.
Tak ve Çalıştır özelliği sayesinde tüm televizyon ve monitörlerde kolayca çalıştırılabilen Technopc MX40 STICK PC’nin içinde 1.33 Ghz hızında çalışan 4 çekirdekli Intel Atom işlemci bulunuyor. 2 GB bellek ve 16 GB depolama alanı ile gelen Technopc MX40 STICK PC’nin USB girişi, microSD kart yuvası, 802.11 b/g/n Wi-Fi kablosuz ağ ve Bluetooth 4.0 desteği de bulunuyor. 128 GB’a kadar hafıza kartı takılabilen Technopc MX40 STICK PC, USB veya Bluetooth destekli kablosuz klavye ve fare ile kolayca kullanılabiliyor.

Kullanıcılar evdeki televizyonlarına Technopc MX40 STICK PC’yi bir medya bilgisayarı olarak bağlayarak Windows 8.1 rahatlığıyla yüksek kalitede film izleyebiliyor, internette gezinebiliyor, oyun oynayabiliyor ve ofis dokümanları üzerinde çalışabiliyor. Ayrıca dilediklerinde cihazı ceplerine koyarak istedikleri yere kolayca yanlarında götürebiliyor.
Yer tasarrufu sunması, sessiz çalışması ve kullanıcılara mobilite özgürlüğü getirmesi ile iş dünyasının da ihtiyaçlarına karşılık veren Technopc MX40 STICK PC ayrıca çok düşük güç

tüketimi ile de avantaj sağlıyor. HDMI girişi bulunan tüm ekranlara takılabilen Technopc MX40 STICK PC, kiosklar ve dijital görüntüleme sistemleri için de esnek bir kullanım alanı sunuyor. İsteyen kullanıcılar Windows 8.1 işletim sistemi yerine Linux yüklü versiyonu da satın alabiliyor.
Technopc MX40 STICK PC Teknik Özellikleri

İşletim sistemi: Windows 8.1 veya Linux
İşlemci: 1.33 GHz 4 çekirdekli Intel Atom Bay Trail
Bellek: 2 GB
Depolama alanı: 16 GB veya 32 GB
Portlar: 1 x HDMI, 1 x USB, 1 x mini USB
Hafıza Kartı desteği: 128 GB’a kadar microSD
Kablosuz Bağlantılar: 801.11 b/g/n, Bluetooth 4.0

Computerworld