Sevgililer Günü'nde Oynanacak En İyi 5 Oyun

Sevgililer Günü geldi çattı. Oyuncu bir çiftseniz klasik 14 Şubat etkinlikleri yerine, bu özel günü beraberce tüm gün oyun oynayarak geçirebilirsiniz! Ya da oyuncu olan sevgilinize hoş bir sürpriz yaparsınız!

Sizler için 14 Şubat'ta çift olarak oynayabileceğiniz en keyifli oyunların bir listesini yaptık.

5. LEGO Marvel Super Heroes

Aslında, Lego oyunlarını tek tek ayırmak istemiyorum. Hepsi gerçekten basit ve inanılmaz keyifli oyunlar. (Tamam Marvel Super Heroes'u birazcık önde olabilir sanırım.) Batman'den tutun da Star Wars, Marvel, Harry Potter gibi çok geniş bir kitleye hitap eden bir oyun topluluğu var elimizde. Şahsi tercihim olan Marvel Super Heroes ile istediğiniz kahramanı seçebilir ve maceralara atılabilirsiniz. Eğlenceli oyun dünyası, iki kişi gerektiren bazı bilmeceler ve keyifli oyun mekanikleri ile oyuncu olmayan sevgiliniz bile Lego oyunlarına bayılacaktır. Tesadüfen okuduğum bir yorum ise bu durumu çok güzel özetlemiş. "Tüm Lego oyunlarını sevmeme rağmen, Batman'i ayrı bir yerde tutuyorum. Batman kesinlikle en sevdiğim Lego oyunu. Kocam beni sinirlendirdiği zaman, onun karakterini pataklayıp etrafa lego parçacıkları olarak saçılana kadar dövebiliyorum. Tatmin edici ve asla eskimeyen bir duygu!"

scriptaccess" value="always">
4. LittleBigPlanet 3

LittleBigPlanet dediğimizde sadece son oyunu değil, komple seriyi önermek istiyorum. Sevimli grafikler sevgilinizin (hatta sizin bile) aklını başından alacak. Bulmaca/puzzle oyunu olan LBP3 ile ister oyunun kendi seviyelerini sevdiceğinizle beraber çözmeye çalışın isterseniz de tamamen kendi yaratıclığınıza dayanarak yeni bir dünya yaratın. Belki de romantik bir şeyler oluşturabilirsiniz. Eğer bulmacalardan keyif alan ve beraber çözmeyi seven bir çiftseniz, oyun dünyasının en şirin, sevimli oyunlarından biri olan LBP3'ü kesinlikle oynamalısınız. Sackboy ve arkadaşları sizleri bekliyor!

3. Left 4 Dead 2

Sevdiceğinizle birlikte zombileri öldürmekten, yok etmekten daha romantik ne olabilir ki? El ele, kol kola ya da sanırım bizim durumumuzda mouse mouse'a maceradan maceraya koşup, yüzlerce zombiyi yok edeceksiniz! Oyunun çeşitli senaryolarından biriyle başlayabilir, zombi istilasına uğramış korkunç dünyada birbirinizi koruyarak aşkınızı pekiştirebilirsiniz. Belki de öncesinde mini The Walking Dead maratonu ile zombi aşkını iyice körükleyebilir sonra oyuna geçiş yapabilirsiniz. Beraberce zombilerden kaçıp, kurtulmanın heyecanı başka hiç bir şeyde olmayacaktır!

2. Mario Kart Wii U

Herhalde oyun dünyasının en sevimli oyunları diye bir liste yapsak, Mario Kart ilk 5 içinde kesinlikle olurdu. Direksiyonlarınızı alın ve ekran karşısına geçin, inanılmaz eğlenceli bir oyun sizleri bekliyor! Kolay kontroller, renkli ve eğlenceli grafikler ve tabii ki Mario ve Mushroom Kingdom ekibi! Daha ne istenebilir ki. Eminim siz de sevdiceğiniz de Mario Kart oynarken çok eğlenecek ve Prenses Peach ile Mario'yu yeneceksiniz!

1. Slender

Kim biraz korku oyunu oynamak istemez ki? Hayal edin; gecenin ilerleyen saatleri, tüm ışıklar kapalı, evin içinde en ufak bir ses, hareket yok. Sizse sevdiceğinizle beraber bilgisayar başında Slender oynuyorsunuz. Gergin bir ortam, ormanın içinde koşturuyor, ipuçlarını arıyorsunuz. Sevdiceğinizse pür dikkat ekrana bakıyor, gözleri kocaman açılmış, inatçı bir saç tutamı da yüzüne düşmüş. Tam bir sevimlilik timsali. Ama hiçbir şeyi farkedemeyecek kadar odaklanmış durumda. İşte tam bu noktada ne yapacağınız size kalmış. İsterseniz onu korkutabilir (kesinlikle eğlenceli olduğunu söyleyebilirim!) ve ardından gelecek ufak çaplı bir saldırıya maruz kalabilirsiniz. Ya da slender abimizin çıkmasıyla sevdiceğinize sımsıkı sarılabilirsiniz. (Ben ilkini yapmıştım şahsen.) Başbaşa geçirilen oyun dolu bir Sevgililer Günü için korku oyunu en iyi tercihlerden biri olacaktır.

Mertcan YASA - IGN