Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Standart 8 Ocak Perşembe Günü Kar Tatili Olan İller

8 Ocak Perşembe Günü Kar Tatili Olan İller

Kar tatili olan il kapsamı 36 yı buldu. İşte son dakika kar tatili olan il ve ilçeler. Kar yağışı tüm yurtta etkisini sürdürürken okulların kar tatili haberlerine yenileri ve uzatma haberleri geliyor. 8 ocak 2015 tarihinde tatil olan okullar...

TUNCELİ

Tunceli'nin Pülümür ve Hozat ilçelerinde 1, Nazımiye ilçesinde 2 gün eğitime ara verildi. Pülümür Kaymakamı Mekan Çeviren, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kar kalınlığının ilçe merkezinde 1, yüksek kesimlerde ise 2 metreye ulaştığını söyledi.
    İlçede kar yağışının yaşamı olumsuz etkilediğini belirten Çeviren, "Kar yağışı nedeniyle ilçemizde eğitime bir gün daha ara verilmesi kararı alındı ayrıca ilçemiz sınırları içerisinde bulunan Cankurtaran mevkisinde etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle tır ve kamyonların geçişine izin verilmiyor. Küçük araçların geçişine de zincirli şekilde izin veriliyor" diye konuştu.
    Hozat'ta 1, Nazımiye'de ise 2 gün eğitime ara verildiği öğrenildi. Ovacık ilçesinde de eğitime yarın ara verildiği duyurulmuştu.

ADANA

Adana'nın Tufanbeyli ilçesinde elverişsiz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 2 gün ara verildi.

KAYSERİ

Kayseri'nin 11 ilçesinde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime 1 gün ara verildiği bildirildi.
    Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Bünyan, Felahiye, Hacılar, İncesu, Pınarbaşı, Sarıoğlan, Sarız, Tomarza, Akkışla, Yahyalı ve Yeşilhisar ilçelerinde eğitime yarın ara verildiği ifade edildi.
    Meteorolojik durum değerlendirmesi sonucunda, merkez ilçeler Kocasinan, Melikgazi ve Talas'ın yanı sıra Develi ile Özvatan ilçelerinde eğitime yarın devam edileceği belirtilen açıklamada, Develi'de taşımalı eğitime 1 gün, Özvatan'da ise 2 gün ara verildiği kaydedildi.

ORDU

Ordu'da kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde eğitime yarın ara verilecek.
    İl Mili Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, bölgede aralıklarla devam eden kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde yarın eğitim ve öğretimin yapılamayacağı belirtildi.
    Açıklamada, Aybastı, Çamaş, Çaybaşı, Gölköy, Gürgentepe, İkizce, Kabataş, Kabadüz, Korgan, Kumru, Mesudiye, Ulubey ve yatılı bölge okulu hariç Akkuş ilçelerinin tamamında yarın eğitime ara verileceği ifade edildi.
    Ayrıca Fatsa'da ilçe merkezi, Gülyalı'da ilçe merkezi ile Turnasuyu Mahallesi, Perşembe'de ilçe merkezi, Ünye'de ilçe merkezi ve sahil kesimindeki okullar hariç tüm mahallelerde, Altınordu ilçesinde ise Bayadı, Cumhuriyet, Gerce, Gökömer, Kuylu, Şehit Zafer Gülseren ve Yağızlı ilk ve ortaokullarında eğitime bir gün ara verileceği kaydedildi.

ESKİŞEHİR (2 GÜN)

ESKİŞEHİR'de ilk ve orta dereceli okullar olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın ve cuma günü tatil edildi.Eskişehir Valiliği tarafından yapılan açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde önlem amaçlı olarak eğitime 8 Ocak Perşembe ve 9 Ocam Cuma günü ara verilduği belirtildi. Açıklamada, "Bu doğrultuda, Başbakanlığın 2002/58 Sayılı Genelgesi gereği, olumsuz hava koşulları nedeniyle, valiliğimizce okulların tatil edildiği ilçelerde bulunan kamu görevlisi engelliler, ayrıca bir talimat ve talebe gerek kalmadan, belirlenen tatil süresince izinli sayılacaktır" denildi.

ZONGULDAK

Zonguldak'ın merkez ile bazı ilçelerinde kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verildi. AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, olumsuz hava şartları nedeniyle merkezin yanı sıra Kozlu, Kilimli, Gökçebey, Çaycuma ve Ereğli ilçeleri ile bağlı belde ve köylerdeki okullar yarın tatil edildi. Engelli, hamile ve kronik hastalığı bulunan kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelin de yarın idari izinli sayılacağı bildirildi.

KONYA
    Yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime yarın için bir daha ara verildi.Geçen pazartesi günü akşam saatlerinde başlaşan yoğun kar yağışı nedeniyle Konya Valiliği tarafından eğitime dün ve bugün için ara verilmişti. Tatil süresi yarın (perşembe) da uzatılarak 3 güne çıkartıldı. Açıklamada, "Bugün devam eden kar yağışı, fırtına ve beklenen don olayı nedeniyle Konya ilçelerinin tamamında ve il merkezinde bugün olduğu gibi yarın 08 Ocak 2015 Perşembe günü ilk ve orta dereceli okullar 1 gün daha tatil edildi. Tatil olan yerlerde hamileler ve engellilerde bir gün daha idari izinli sayılacaklardır" denildi.

BURDUR

Burdur'da olumsuz hava şartları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 2 gün ara verildiği bildirildi. Burdur Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle il genelinde ilk ve orta dereceli okullarda 8 ve 9 Ocak'ta eğitime ara verildiği kaydedildi. Açıklamada, kamu kurumlarında çalışan hamile ve engelli personele de 2 gün idari izin verildiği belirtildi.

KARABÜK
    Karabük'te yoğun kar yağışı nedeniyle il genelindeki bütün okullarda yarın eğitim ara verildi.

BARTIN

Bartın'da etkili olan kar yağışı nedeniyle yarın il genelindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verileceği bildirildi.

KIRŞEHİR
    İl genelinde, kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar yarın tatil edildi. Kırşehir Valiliği, kar yağışı nedeniyle il genelindeki tüm ilk ve orta dereceli okullarda okuyan öğrenciler ile engelliler ve hamile memurların da yarın izinli sayılacağı açıklamasını yaptı.

ERZİNCAN
    Erzincan il merkezi ve ilçelerinde kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle 8 Ocak Perşembe günü eğitime ara verilmesi kararlaştırıldı.

YOZGAT
    Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğü, olumsuz hava koşulları nedeniyle il merkezi ile Akdağmadeni, Boğazlıyan, Sorgun, Çekerek, Aydıncık, Saraykent ve Çayıralan ilçelerinde eğitime yarın ara verildiğini duyurdu. Kadışehri ilçesinde ise taşımalı eğitime yarın ara verildi.

KIRIKKALE (Bazı okullar)
    Kırıkkale kent merkezinde taşımalı eğitim yapılan okullar ile Hacılar beldesi, Ahılı, Kazmaca ve Yukarı Mahmutlar köyü, Çullu ve Aşağı Mahmutlar mahallerindeki okullarda eğitime yarın ara verildiği öğrenildi.

KARAMAN
    Karaman'da kar yağışı ve şiddetli tipi nedeniyle okullar perşembe günü (yarın) tatil edildi. Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, "İl ve ilçelere bağlı tüm eğitim kurumlarında 8 Ocak Perşembe günü uygun olmayan hava koşulları nedeni ile eğitim yapılmayacaktır" denildi.

NEVŞEHİR (Bazı okullar)
    Nevşehir il merkezi ve 6 ilçede 1, Derinkuyu ilçesinde 2 gün eğitime ara verildi.Nevşehir merkez ile Kozaklı, Gülşehir, Hacıbektaş, Avanos, Ürgüp ve Acıgöl'de olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime yarın ara verildiği belirtildi. Derinkuyu Kaymakamı Selman Kibaroğlu, soğuk hava ve kar yağışı nedeniyle ilçe genelinde eğitime yarın ve ertesi gün ara verildiğini bildirdi.

NİĞDE
    Niğde'de olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

AFYONKARAHİSAR
    Afyonkarahisar'da yoğun kar yağışı nedeniyle eğitim öğretime yarın ara verileceği bildirildi.

AKSARAY
    Aksaray'da kar yağışı ve tipi nedeniyle il genelindeki okullarda eğitime yarın için ara verildi.

BALIKESİR
    Balıkesir'in Sındırgı, Susurluk ve Kepsut ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime bir gün ara verildi.

BAYBURT
    Bayburt'ta kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ve cuma günü de ara verilecek.

BİLECİK
    Bilecik'te etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle, eğitime bir gün daha ara verildiği bildirildi.

BOLU
    Bolu'da etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle yarın il genelinde eğitime bir gün daha ara verildiği bildirildi.

DENİZLİ
    PAÜ'de eğitime verilen ara bazı ilçelerde bir gün uzatıldı

DÜZCE
    Düzce'de etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle yarın il genelinde eğitime bir gün daha ara verildiği bildirildi.

GİRESUN
    Giresun Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt, kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde yarın, Dereli ilçesinde ise yarın ve cuma günü eğitime ara verileceğini söyledi.

GÜMÜŞHANE
    İl genelindeki tüm okullarda, kar sebebiyle eğitime bugün ara verildi.

HAKKARİ
    Hakkari'de olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün süreyle ara verildi.

KASTAMONU
    Kastamonu'da etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde eğitime 2 gün ara verildiği bildirildi.

KOCAELİ
    Kocaeli'nde kuvvetli buzlanma ve don nedeniyle yarın il genelinde eğitime bir gün daha ara verileceği bildirildi.

KÜTAHYA
    Kütahya kent merkezi il bazı ilçelerde taşımalı eğitim veren ilk ve orta dereceli okullar ile birleştirilmiş sınıflı köy okullarında eğitime bir gün ara verildi.

MALATYA
    Malatya'da eğitime kar engeli
    Pütürge, Doğanyol, Kale ilçelerinde ilk ve orta dereceli okulların tamamı, Arapgir ilçesinde ise yatılı bölge okulları dışındaki okullarda eğitime bir gün ara verildi.

RİZE
    Rize'nin İkizdere ilçesinde kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildi. Yüksek kesimlerde dün akşam saatlerinden itibaren kar yağışının etkisini artırması sonucu İkizdere ilçe merkezinde kar kalınlığı 10 santimetreyi geçti. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, olumsuz hava şartlarının devam etmesi nedeniyle okul öncesi, ilk ve orta öğretim kurumlarının bugün tatil edildiği bildirildi. İkizdere ilçesinde enerji hatlarında meydana gelen arıza nedeniyle ilçe genelinde öğle saatlerine kadar elektrik verilemeyeceği belirtildi. İkizdere Belediye Başkanı Hasan Kösoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dün erken saatlerde yağmur ile rüzgarın etkisini artırdığını, ilçe genelinde yaklaşık 50 evin çatısının uçtuğunu, bazı arabalarda da rüzgar nedeniyle hasar oluştuğunu anlattı. Dün akşam saatlerinden itibaren yağmurun yerini kar yağışına bıraktığını dile getiren Kösoğlu, "Etkili kar yağışı ile ilçe merkezinde kar kalınlığı 10 santimetrenin üzerine çıktı. Köy ve mahalle yolları kar yağışı nedeniyle kapalı. Belediye olarak Gerekli tedbirleri almış bulunuyoruz" dedi. Öte yandan Hemşin ve Çamlıhemşin ilçesinde de kar yağışının etkili olmaya başladığı kaydedildi. Turizm merkezi Ayder Yaylası'nda kar kalınlığının 50 santimetreyi geçtiği, kar yağışı nedeniyle Ovit Tuneli'nde çalışmalara bir süre ara verildiği ifade edildi.

SAMSUN
    Samsun'da kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı ilçelerde eğitime iki gün ara verileceği bildirildi.
    İl Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, Kavak ilçesinde taşımalı eğitim yapılan okullar, 19 Mayıs ilçesinde Esentepe, Kuşkayası, Kösedik, Karagöl taşıma merkezli ilkokul ve ortaokullar, Düzköy birleştirilmiş sınıflı okul ile adı geçen mahallelerden taşımalı eğitimle ilçe merkezine gelen ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için yarın ve cuma günü eğitime ara verilecek. Havza, Ladik, Salıpazarı ve Asarcık ilçelerindeki tüm okullarda da iki gün eğitim öğretim yapılmayacak.
    Açıklamada, Alaçam, Ayvacık, Bafra, Canik, Tekkeköy, Terme, Vezirköprü ve Yakakent ilçeleri ile Çarşamba ilçesinin Gülören İlk-Ortaokulu, Kabaceviz İlk-Ortaokulu, Gökçeçakmak İlk-Ortaokulu, Ağcagüney İlk-Ortaokulu, Ağcagüney ÇPL ile Değincek, Eğridere, Eğridere Kilisekıran, Eğridere Ortamahalle, Karakaya, Karakaya Karakuz, Köroğlu, Köroğlu Damat ilkokullarında, Atakum ilçesinde de taşımalı eğitim yapan okullar ile Özören, Meyvalı, Yeşiltepe, Sarayköy ilkokullarında eğitime yarın ara verileceği kaydedildi.

SİVAS
    Sivas'ta olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime verilen ara, 1 gün uzatıldı.

TOKAT
    Tokat'ın Erbaa, Reşadiye ve Niksar ilçelerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime yarın ara verildi.

Kamu Ajans: https://www.kamuajans.com/egitimpers...36-468993.html

Blog Başlıkları
    5

İstanbulda tatil yahu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)