MERCİMEK ÇORBASI TARİFLERİ
Her gün olsa içerim. Asla bıkmadım, yıllarca annem yapar ama hala ilk günkü gibi tadını seviyorum. Aynı zamanda çok faydalı olduğunu da biliyorsunuz. Benim gibi mercimek çorbasız asla diyenler haftada en az 2-3 defa yapıyordur belki Bende bu ihtiyacımızın giderilmesi için bir internet sitesi açtım ve mercimek çorbası tariflerini tek bir yerde topladım.
Genellikle kırmızı mercimek çorbası içilse de, sarı mercimek çorbası ve yeşil mercimeğin ara sıra yapıldığı da olmuyor değil. Aynı zamanda bu türler ile yapılan yemekleri de paylaştım. Yaklaşık 20’ye yakın tarif oldu Her birini deniyorum. Ben sadece sade kırmızı mercimek çorbası ve sarı mercimek çorbasını bilirdim ama meğer bir sürü çeşidi varmış. Tarhunlusu, kavurmalısı, kıtır ekmeklisi, kıymalısı v.s Sizlerde bu tarifleri denemek istiyorsanız mutlaka mercimek çorbası sayfamıza bakın.
Genelde çoğumuz biliriz ve nasıl yapılacağı konusunda hemfikiriz. Fakat işi usulüne uygun yapıp tam kıvamı ve nefis tadını tutturmakta var Umarım sizlerde bu nefis mercimek çorbasının kıvamı ve tadını tutturup afiyetle yiyenlerden olursunuz. Sağlıklı ve bol afiyetli günler dilerim

https://www.mercimekcorbasi.net