İşvereninden Alacağın Kalmasın

Günümüz iş hayatının en büyük sancılarından biri taşeron sistemi. Özellikle devlet kurumlarında kadrolu çalışanın işlerinin yaptırılması, senesi dolmadan habersizce çıkış-giriş yapılarak izin hakları ve kıdem tazminatı hakkının elinden alınması, kadrolu çalışan tarafından hor görülmesi gibi şartlar altında asgari ücrete tabi olarak çalışan kişiler işsiz kaldıklarında ise çoğu zaman sosyal haklarından mahrum bırakılmaktadır. Ben de böyle bir sistemin mağduru olduğum için hakkımı arayabileceğim yolları araştırırken bir internet sitesine rastladım. Tüm 4A (SSK)lı çalışanlara müjde niteliğinde bir site.

Sitenin öncelikle verdiği hizmet "Danışmanlık ve Hukuki Destek". "işvereninden alacağın kalmasın" cümlesini de kendilerine görev ve slogan olarak belirlemişler. Sadece 4A'lı çalışanlara hizmet vermekteler. Verilen hizmet 2 aşamalı olarak gerçekleşiyor. İlk adım danışmanlık hizmeti. Bu aşamada öncelikle mağdurun iyi niyet çerçevesinde işverenle uzlaşması yolu deneniyor. Aşama olumsuz konuma geldiğinde ise ikinci adım olan hukuki süreç başlatılıyor. Üstelik bu işlerin hepsini işverenle görüşmeler dâhil sizin yerinize sitenin avukatları yapıyor.

Örneğin siz kamu kurumunda temizlik şirketinde çalışıyorsunuz. Asli göreviniz o yerin temizlik ve ortam düzenini sağlamak olmasına rağmen sizi bankaya gönderiyorlar, bir personelin şahsi işlerini gördürtüyorlar, kadrolu çalışanın işlerini sizin üstünüze yıkıp geç saate kadar çalıştırıyorlar. Siz de hakkınızı aramaya kalktığınızda işten çıkarmakla tehdit ediyorlar. Şirketiniz de işi kaybetmemek adına onların tarafına kayınca ezilen siz oluyorsunuz ki yorulduğunuzla kalıyorsunuz. Bir de bu kadar şeyin üstüne sene sonuna doğru şirketiniz size çıkış-giriş yaptırıyor. Haliyle seneyi tamamlamadığınız için kıdem tazminatınız ve izin hakkınız da ortadan kalkıyor. İşte bu noktada sizin tüm haklarınızı savunacak, alacağınızı tahsil edecek bir şirket var alacagimvar.com.

Danışmanlık ücreti çok makul seviyede ve üstelik ödemede taksit olanağıyla kolaylık da sağlıyorlar. Dışarıda hangi avukat daha iyidir kime danışayım diye vakit kaybetmektense kendilerini bu işe adamış ve bu konuda tecrübeli olan alanında profesyonel insanların kapısını çalmanızı tavsiye ediyorum. Kaybedeceğiniz hiç bir şey yok. Siteyi inceleyin farkı görün.

alacagimvar.com