Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Standart Filtreye mi Girdim, Nasıl Çıkarım?

Bir forumda arkadaşın biri bir kaç kez kapalı kalan forum sitesinin verilerini de kaybettiğini, belli bir zamandan sonra sıfırdan başlayarak forumu tekrar kurduğunu, sitesinin 2011 yılında kurulduğunu, o zamanlar ço başarılı olduğunu, sırf Google'dan 5-10 K tekil hit aldığını yazmış. Şimdi ise sitesinin durumunun tabir caizse berbat olduğunu yazarak dert yakınmış. Ben de deplasmanda olduğum halde durumunu ortaya koydum ve bir kaç öneri yaptım, arkadaş sormaya devam ediyor. Kendi okuyucularımıza da yazayım ki, benzer durumlarla karşılaşan üyelerimiz de yararlansın.

Arkadaş sorunu aşağıda alıntı yaptığım şekilde anlatmaya başlamış. Site ismini kaldırıyorum. Aramalarda "sitemin adı" dediği kısmı da ben değiştirdim: Arkadaşın iki kelimenin birleşiminden ibaret domain adı var. Mesela: webmaster + forumu = webmasterforumu.net; arayıp da ilk sırada çıkmadığı sorgu da: webmaster forumu gibi...
    Arkadaşlar uzun süredir ilgilendiğim bir forum sitesi var. 2011'den beri, ama ikinci veritabanım bu. Biri silindi diğerine de 1 senedir devam ediyorum ve bu 1 senede 1-2 ay sitem kapalı kaldı, geçen sene sitemin adı yazınca ilk sırada çıkıyordu ve çoğu aramalardan da hit geliyordu; şimdi ne hit var, ne başka bir şey...

Özgün olarak yazdığım bir makale var: Google'da 4. sırada. Ama sayyac'dan baktığım verilere göre aramalardan günde 3-4 tekil hit geliyor. 2 sene önce günde 5-10 k tekil hitim vardı Google'dan, şimdi sıfır. 1-2 defa title, keywords değiştirdim.

Sorun nedir, nerden öğrenebilirim? Düzeltmem için tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum.
    Şu sözler de benim ilk yanıtım oldu:

Sitenizde epey bir veri kaybı olmuş. Bu da arama motorlarının eski indexleri arayıp bulamaması sonucunda, sitenizin olumsuz değerlendirilmesine yol açar. Arada sitenin kapalı oluşu da üstüne tuz biber eker.

Şu an içerik sayısı az görünüyor. Sizin de kuşkulandığınız gibi bir ceza söz konusu zaten. Özgün içerik birikimi oluşturmalı ve bu cezadan kurtulmanın biraz uzun süreceğini bilerek sabırlı olmalısınız.

Site başlığı ve anahtar kelime değişimi, daha çok anasayfa ile ilgilidir. Anasayfanın performansına etki eder, içerik başlıkları ile pek alakalı değildir.

Aslında, forumlarda anahtar kelimeleri global olarak belirlememek lazım. Anasayfayı ifade eden anahtar kelimeleri sadece anasayfaya ve kullanıyorsanız portal sayfasında ayarlamak yeterlidir. İçerik sayfaları için zaten seo4smf eklentisi kullandığınızı görüyorum. O eklenti, içerik sayfaları için de açıklama ve/veya anahtar kelimeler belirleyecektir.

Sonra arkadaş yeni bir yol haritası çizmek istiyor belli ki:
    Valla kardeşim zahmet edip yazmışsın çok teşekkür ederim, izlemem gereken yol özgün içerik ve sabır diyosun başka yapmamı önerdiğin bişey var mıdır peki?
    Ben de sitesinin link durumunu bir kaç link kontrol platformundan kontrol ettim. Link inşası gerekliliği gün gibi ortadaydı. Bunun üzerine şunları yazdım:

Yine aynı sabırla, link inşası oluşturmak lazım.

Günümüzde ziyaretçiye ulaşmanın en kolay yolu sosyal medya hesapları...

Oralardan takipçilerinize, sayfanız varsa beğenenlere ve grup kurduysanız üyelere doğrudan içeriklerinizi gönderebilirsiniz.

Bunlar yok mu? Bir an evvel hazırlayın.

Sanırım sormaya devam edecek. Biz de cevaplamaya ve sizinle paylaşmaya devam edeceğiz. Sizin de başınıza gelen veya benzer bir durum ise, siz de sorun ki, paylaşımımız artsın.

Kaynak: Filtreye mi Girdim, Nasıl Çıkarım?

güzel anlatım teşekkürler

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)