Blog Tanıtma Yolları

Bir blog açtınız, çok heveslisiniz, neredeyse her gün uzuuun yazılar yazıyorsunuz, ancak kimse okumuyor ve bundan dolayı son derece moraliniz bozuluyor. Blogumu nasıl tanıtırım diye düşünüyorsunuz. Muhtemelen Google'a "blog tanıtma yolları" yazdınız ve bu siteyi buldunuz Bu yazıda size yardımcı olacak bazı yöntemlerden bahsedeceğim. Elbette, okuyucusuz blog blog değildir. Her bloğun biraz tanıtıma ihtiyacı vardır. Şunu bilmenizde fayda var ki, takipçi takipçiyi getirir. Bu nedenle ilk olarak bir yerlerden başlamanız gerekir.

Sosyal Medya
Günümüzde sosyal medya gerek tanıtım, gerek iletişim bakımından büyük rol oynamaktadır. Çünkü artık insanlar vakitlerinin çoğunu sosyal medyada paylaşılanları okuyarak ve inceleyerek geçirmektedir. Bu durumda sizin de ilk yapmanız gereken blogunuzu önce sosyal medyaya aktarmak olacaktır. Eğer kendi hesabınız varsa, sitenizin adresini oradan duyurabilirsiniz. Buna alternatif olarak blogunuzun adıyla bir Twitter, Facebook vs. hesabı açabilirsiniz ve kullanıcıları davet edebilirsiniz. Eğer belli bir sayıda kullanıcı sizi takip ederse, blogunuzda ilginç olduğunu düşündüğünüz içerikleri sosyal medyada paylaşarak tıklanılmasını sağlayabilirsiniz. Böylelikle insanların sizden ve blogunuzdan haberleri olur.

Blog Listeleri
Yalnızca blog tanıtımı amacıyla açılmış bazı bloglar vardır. Blogunuzu tanıtım yazınızla birlikte bu sitelere ekleyerek insanların blogunuza ulaşmalarını sağlamanız mümkündür. Bunun için ilgi çekici bir tanıtım yazısı yazmanız iyi olacaktır.

Forumlar
Bazı forumlarda site tanıtımı için özel bölümler açılmıştır ve reklam yapmak yasak değildir. İşte bu durumda üye olup reklam yapmanız çok yararlı olacaktır. Kullanıcı bol olan forumları tercih edin ve reklamınızı yapacağınız forumun iyi bir forum olmasına dikkat edin. Ayrıca eğer yazılarınızın paylaşılmasından sakınca duymuyorsanız, yine reklam yapılması yasak olmayan forumlarda, içeriğinizi paylaşarak, yazının sonuna kaynak olarak içeriğe ait linki koyabilirsiniz.

Kaynak