Samsun'da arkadaşlarını sigortalattıktan sonra ölüm parası olan 399 bin lirayı almak için 37 yerinden bıçaklayarak öldürdükleri iddia edilen

Samsun'da arkadaşlarını sigortalattıktan sonra ölüm parası olan 399 bin lirayı almak için 37 yerinden bıçaklayarak öldürdükleri iddia edilen 3 kişi müebbet hapis cezasına çarptırılırken, cinayete yardım ettiği iddia edilen bir kadın da 15 yıl ceza aldı.
Samsun'da 26 yaşındaki Recai Alpullu, 2011 yılında birlikte bir yemek fabrikasında çalışan 40 yaşındaki Güllü K. ile birlikte kalıp, kadının çocuklarına bakmaya başladı. Ancak 3 çocuk annesi Güllü K.'nın sevgilisi olan 40 yaşındaki Sami G. de zaman zaman kadının evinde kalmaya başladı. Recai Alpullu'nun ailesiyle arasının bozuk olmasından istifade eden Sami G., Recai Alpullu'yu hayat sigortası yaptırıp, sigortanın lehtarını da Güllü K. olarak gösterdi. Sami G., daha sonra Alpullu'yu öldürüp sigortadan para almak için plan yaptı.
Bir sigorta şirketinde danışmanlık yapan 33 yaşındaki Emrah Y. ile bir araya gelen Sami G. ve 36 yaşındaki Emrah Ç. aralarında topladıkları bin 575 lira tutarındaki parayı yatırarak Recai Alpullu'ya 399 bin liralık vefat teminatı olan lehtarı Güllü K. olarak kayıt etti. Plana göre Recai Alpullu öldürülecek ve parayı da Güllü K. çekecekti. Emrah Y.'nin kullandığı otomobile aldıkları Recai Alpullu'yu gece öldürmek için Atakum ilçesi Kamalı Mahallesi'ndeki eski taş ocağı yolu üzerine götüren zanlılar, bir bahane ile Recai Alpullu'yu araçtan indirdiler. Emrah Y., aracın torpidosuna önceden gizlenmiş bıçakları Emrah Ç. ve Sami G.'ye verdi. Sami G., Recai Alpullu'yu 37 yerinden bıçaklayıp olay yerinden kaçtılar. Zanlılar, daha sonra üzerlerindeki kanlı elbiseleri değiştirdiler.
29 Mart 2012 sabah saatlerinde traktörü ile seyir halinde olan bir köylü, cesedi bulup olayı jandarmaya haber verdi. Olay yerindeki araç lastiğinin izinden ve cep telefonu baz istasyonu kayıtlarından yola çıkarak Güllü K., Sami G., Emrah Y. ve Emrah Ç. yakalanarak çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandılar. Otopsi raporuna göre Recai Alpullu'nun yaralandığı 37 bıçak darbesinin 13'ünün öldürücü nitelikte olduğu tespit edildi.
Olaydan sonra tutuklanan Güllü K., Sami G., Emrah Ç. ve Emrah Y.'nin hakkında Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Bugün görülen davanın son duruşmasında tutuklu bulunan 4 sanık kendini savundu. Sami G., "Olay ani bir şekilde olmuştur. Hastaneden izin alıp eve uğradım. Recai'nin ailesini arayarak oğullarını sahip çıkmasını istedim. Olay birden gelişti. Jandarmadaki ifademi baskı altında verdim. Daha önce suçu itiraf ettiğim bu ifademi kabul etmiyorum" dedi.
Sigortacı Emrah Y., "2 yıl 3 aydır tutukluyum. Sabırla adaletin yerine getirilmesini bekledim. Bu dava burada bitmiyor. Bunun Mahkeme-i Kübra'sı var. Ben vicdanen rahatım. Ben suçsuzum. Beratımı ve tahliyemi istiyorum" diye konuştu.
Emrah Ç., "Benim olayla bir ilgim yok. 6 gün gözaltında kaldım. Ben A dedim, jandarma B yazdı. 4-5 sayfa ifademi aldılar. Bu ifademi kabul etmiyorum. Diğer sanıkların da bu olayla bir ilgisinin olduğunu zannetmiyorum. Benim ölen kişi ile aramda bir husumet yoktu. Suçsuzum" şeklinde konuştu.
Güllü K. ise, "Suçsuz yere cezaevinde yatıyorum. Beraatımı ve tahliyemi istiyorum" diye ifade verdi.
Mahkeme heyeti Sami G., Emrah Y. ve Emrah Ç.'nin

Kaynak