Yapılmaması Gerekenler

Seo paketi almayın arkadaşlar. Neden ? Google bizden akıllı dedik ya ! Adam size Seo paketi satıyor, 2 saat sonra teslim ediyor. Paketin içeriği ne ? 1.000 backlink 250 forum tanıtmı 250 whois backlink uzayıp gidiyor iyi birşeymiş gibi. Google demez mi adama 2 saatte 2-3 bin backlink nasıl kastın ? der tabi, çok sinirlenirse spamı bile yapıştırır. Sıralama kaybedersiniz, üzülürsünüz. Seo dediğin şey aylara hatta yıllara yayılarak yapılır, pat diye yüklenilmez bir siteye, her şeyi elinle yapacaksın bu senin gemin başkasını kaptan yapmayacaksın ! Backlinkin çoğu faydalı değildir, benim 5000 backlinkim var senin 1000 ben senden iyiyim mantığı yok bunu silelim önce kafalardan. Kaliteli bir siteden, hiti olan, link çıkışı az olan siteden, sizin sektörünüzde ki bir siteden backlink ALTIN değerindedir, böyle sitelerden 5 backlink, seo paketleriyle satılan binlerce backlinkten 10 kat faydalıdır. Hatta o paketlerde satılan backlinklerin faydası yok zararı var. Sonuçta programlarla yapılıyor bu çalışmalar ve Türkiye de sadece bir adet seo programı var, diğer seo programları hep yabancıların ve bu backlinkler hep yabancı sitelerden oluşuyor, Türk seo yazılımında da büyük ihtimal yabancı kaynaklar kullanılıyordur. Sizin sitenizinde ki içeriğin diliyle uyuşmuyor bir kere ne faydası bekliyorsunuz ki !

Bu seo paketlerini sizler gibi binlerce kişi alıyor, binlerce kişinin sitesine link var, adam farklı kişilere aynı siteden link satıp duruyor, bu sitelerin Trustrank değeri utanmasa eksilere düşecek. Bu sitelerde kaliteli siteye de yer verilmiş çöp sitelere de o yüzden bu siteler çöpe dönüşmüş. O backlink aldığınız siteden binlerce kişi link almış, tanıtım yazısı almış, yorum backlink almış, ziyaretçi defterinden backlink almış bunun size ne faydası olacak ? Kapanmış sitelerin bile linkleri duruyor abi !

Forum tanıtımından bahsedelim biraz da, forumlarda tanıtımın size zerre faydası yok. Neden mi ? Forumlarda ki linkler nofollow, nofollow ne mi demek ? Ben bu siteye referans olmam demek. Ama bir nokta var, bu tanıtım yapılan forum aktif bir forumsa, forumda ki konu aktif kaldıkca millet merak eder sitenize girer hit getirir. Açıkcası Türkiyede 250 tane de aktif forum yok her sektörden. Şimdi memur forumunda gidip webmaster blogu tanıtmanızın size bir hit getirisi olmaz. Yani senin sektöründe olmayan bir forum da tanıtımın sana zerre faydası olmayacaktır.

Kaynak