Bildiğiniz üzere bir döneme damgasını vuran Nokia bugünlerde pek kullanıcısı yok.Artık insanlar android telefonunun olmasını istediğin için genelde android işletim sistemini kullanan popüler telefonlara yöneliyorlar.Bunların başında Samsung,Sony,LG gibi markalar geliyor.Son zamanlarda Nokia Windows'a satıldıktan sonra ise windows phone işletim sistemiyle üretilmeye başladı ve gayet kaliteli cihazlar çıktı.Fakat windows phone işletim sistemide kullanıcıları android işletim sisteminden vazgeçiremedi.Android işletim sisteminin bukadar rabet görmesinin temel nedeni nedir bilmiyorum.Belkide büyük markaların android işletim sistemini kullanarak ürettikleri telefonları kullanan kullanıcılar ile androide alıştırlmış olabilir.

Bilindiği üzere Çin kökenli Huawei şirketi hem windows phone hemde android işletim sistemini kullanan telefon yaptı.2 işletim sistemini yapmalarındaki amaç bilinmez.Ama benim düşüncem insanları,kullanıcıları windows phone'a alıştırmak olsa gerek.Tıpkı yıllar önce kullanıcıların androide alışması gibi.

Kaynak