En son çıkan akıllı telefonu orta seviye bir laptop ile kıyaslayacak olsaydık ilk wifi sinyallerine bakardık herhalde. Ama telefon ne kadar son teknoloji olursa olsun, ne yazık ki wifia laptopa denk bir sinyalle bağlandığını daha hiç görmedim.
Özellikle kullandığım Sony Xperia C bunun açıkça örneği. Salonda bağlı olan wifi, mutfakta yarım diş çekiyor. Iphone Myphone falan da aynı fakat bir laptop koy masaya interneti sömürge altına aldın demektir. Burdaki gıcıklıl telefona verdiğin para çoğu zaman laptopun değerini katlayarak aşıyor. Wifi damı sorun yok. Zaten sorun olsa laptop nasıl girsin?
Burda anlatmak istediğim şey telefonun ne olursa olsun (Iphone, Myphone, Z1, Z2, Z3, Z4..........) wifi teknolojisine yetersiz kalıyor. (Belkide wifi yetersizdir). Aradaki bu uçumu nasıl kaldırıcaz dersiniz? Ben şahsi aramalarım sonucı wifi sinyali konusunda birşeyler buldum (Amaç sinyal kuvvetini arttırmaktır! [1 diş çeken sinyali 4 dişe çıkartmak]);

Wifi adaptörünü kitaplığınızın en üstüne koyun.( Veya dolabınızın). Bu şekilde wifi sinyali yukarıdan aşağı yayılacağı için belki çözüm olabilir.

Wifi güç optimizasyonunu kapatabilirsiniz ama bu telefonunuzun içindeki çipsetin voltajını yükseltir sadece. (Ama sinyal yetersizliğinin bundan kaynaklanması düşük ihtimal)

Wifi antenini eğikse dik, dikse eğik konuma getirerek sinyal durumunu inceleyebilirsiniz.

Benim aklıma gelenler bunlar. Bu konunun açılışının yegáne amacı sizlerin bilgisini toplamaktır. O yüzden bildiğiniz, duyduğunuz bu tür yöntemleri yazarak paylaşımda bulunup Sdn topluluğuna katkı sağlayabilirsiniz.

Kaynak