Wiki Backlink, Wikipedia alt yapısını kullanan sözlük niteliğinde seo çalışması için sitelere tanıtım yazısı yayınlayarak yapılan backlink yöntemidir. Wiki Backlink artıları ve eksilerinden bahsedecek olursak bu backlink yöntemi bana göre uzak durulması gereken fazla zararlıdır neden derseniz günümüzde wiki siteleri anti seo için kullanılıyor örnekle açıklamak gerekirse bir siteye backlink aldınız ve almış olduğunuz kelimede 1 2 sayfa çıktınız ve etkisini gördünüz daha sonra o backlink 2 hafta sonra silindi bu olaydan sonra siteniz hayliyle düşmeye başlar peki bunu şimdi wiki backlink için düşünelim tanıtımlarınızı yaptınız daha sonra rekabetçileriniz o linkleri silip yada editleyip adult link yaparsa ne olur ? o wiki backinkler sitenize anti seo olarak geri döner. Wiki Backlinkin olumlu olumsuz yönlerini örnekle anlattım ve umuyorum ki anlamışsınızdır eger benim sitem taş gibi bana bişi olmaz düşmanımda yok derseniz kullanın sitede wiki backlink listelerini paylaşıyorum kullanmak isteyenlere iyi backlinklemeler. Bol seo’lu günler..

Kaynak: https://barisay.com.tr

Kaynak