Avrupa'nın en iyi teknoloji ürünlerinin seçildiği EISA Ödüllerinde "En Gelişmiş Telefon" ödülünü HTC 10 aldı.HTC'nin amiral gemisi HTC 10, Avrupa'nın saygın ve tarafsız organizasyonu Avrupa Görüntüleme ve Ses Birliği'nin (EISA) en gelişmiş teknolojileri seçmek için düzenlediği 2016 EISA Ödülleri kapsamında, En Gelişmiş Telefon Ödülü'nün sahibi oldu.

Avrupa Görüntüleme ve Ses Birliği (EISA), 30 yılı aşkın bir süredir EISA Ödülleri düzenleyerek en iyi, en yenilikçi ve en gelişmiş kullanıcı elektroniği ürünlerini ödüllendiriyor. Bu yıl ödüller, Avrupa'nın 23 ülkesinden 45 lider derginin oyuyla belirlendi.

HTC 10, dünyada ilk kez hem ön hem arka kamerada optik imaj sabitleyici (OIS) özelliğine yer vererek dikkat çekiyor. HTC 10'da kullanılan UltraPikselTM teknolojisi ise düşük ışıkta net ve yüksek çözünürlüklü fotoğraf çekimi sağlıyor.

24-bit Hi-Res ses desteği, BoomSoundTM hi-fi hoparlörleri, hem hoparlör hem kulaklık çıkışlarını destekleyen özel amfi ve DAC'ları ile ses konusunda iyi sonuç veriyor. HTC 10, woofer ve tweeter özelliği taşıyan iki hoparlörü sayesinde müzik keyfi sunuyor. (Hürriyet)