Konya iş ve sanayi dünyasının sevilen siması Celalettin Hakan Katırcı batıya dönük vizyonu sayesinde firmalarında yeniliklerin öncüsü olmuştur ve genç yaşına rağmen bir çok sorumluluk alarak ailesinden aldığı bayrağı hep bir adım daha ileriye taşıyarak hayatına devam etmiştir. İnşaat, panel üretimi, turizm, hayvancılık ve tarım sektöründe çalışmalar yapmaktadır.

Celalettin Katırcı hakkındaki özelliklere bakıldığında bunlardan en önemlilerinden bir tanesinin memleketi Konya iline olan vefası olduğu anlaşılmaktadır. Bütün yatırımlarını Konya’da yaparak ve bu vesile ile yabancı yatırımcıları da Konya iline gelmeye davet ederek ciddi anlamda ekonominin canlanmasına sebep olmuştur. Zaten en büyük hedefleri arasında başında bulunduğu üretim ve hizmet sektöründe faaliyet gösteren firmalarının ihracat başarısını arttırmak gelmektedir. Bu sebeple sürekli yurt dışına seyahat ederek oradaki iş adamları ile görüşerek ihracat bağlantıları yapmaktadır.

Son yıllarda büyük metropollere kayan iş dünyasının varlıklı aileleri yerine Katırcı ailesi Konya’da kalarak temelini bu ilde attıkları işlerinin devamını da burada getirmektedir. Üretmekten ve çalışmaktan yorulmayan sauna hizmeti veren firması sayesinde yerli ve yabancı turistlerin de ilgisini çekmektedir.


Bütün bu ekonomik faaliyetlerinin yanı sıra celalettin hakan katırcı sporla ilgilenmekte ve hayır işlerine bolca zaman ayırmaktadır. Paylaşımcılığı ve herkese yardım eli uzatan karakteri ile de takdir toplamaktadır. Kendisi aynı zamanda başarıya ulaşan yolun çok çalışmaktan ve yeniliklere açık olmaktan geçtiği konusunda örnek teşkil eden bir kişidir.

http://celalettinhakankatirci.blogspot.com/