Amacımız mutlu, huzurlu bir yarın için doğuştan var olan merak duygusu ile sorgulayan, değer merkezli, özünü bilen, kendini ifade edebilen, fikirlerini özgüvenle dile getirirken çevresine de saygılı, doğa sevgisine sahip bireyler yetiştirmektir.

Özel Ritim Anaokulu Ailesi olarak rehberlik servisimizi etkin kullanmaktayız. Çocuklarımız okulumuza başladıkları ilk günden itibaren rehberlik servisimiz ile oryantasyon programına dahil olurlar. Özel tasarladığımız oyun terapi odamızda oryantasyon programımıza başlarlar. Bu süreçte oyun bizim için önemli bir yöntem. Çocuklarımız oyun yolu ile bizlere kendilerini açarken aynı zamanda okulumuza, arkadaşlarına ve öğretmenlerine güvenli bağlanma sağlanmaktadır. Uyum sürecimizi sağlıklı atlattıktan sonra çocuklarımız belli periyotlarla rehberlik servisimizde görüşmelere devam eder. Çocuklarımız okulumuza aşama aşama dahil olurken bir yandan da velilerimizi de bu sürece dahil etmekteyiz. Ebeveynlerimize eğitim programlarımızla ilgili bilgiler verilmekte, envanterlerimiz uygulanmaktadır.

Çocuklarımızın geliş imlerini desteklerken ebeveynlerimiz için farklı konularda eğitim seminerleri düzenlemekteyiz. Aynı zamanda belli aralıklarla ebeveynlerimizle toplantılar yapıp çocuklarımızla ilgili bilgiler vermekteyiz.

4-6 yaş kadar daha önceki dönemin önemini de bilmekteyiz. Bu bilinçle haftanın belli günlerinde kurumumuzda anneli oyun grupları düzenlemekteyiz. Anneli oyun gruplarımızda çocuklarımızın gelişimlerini destekleyici etkinlikler yapmakta ve annelerimize de çocuklarımızı evde destekleyici etkinlik örnekleri sunmaktayız.

https://www.ritimanaokulu.com/cocuklarda-alerji/